Sari la conținut
Forum Roportal
talache

Vand ghiveci (SMART POT) 742L

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut pe toti maniacii intr-ale gradinaritului

 

Am de vanzare un ghiveci intelegent (smart pot) de 742L nou nout adus din America .

Presupun ca va puneti urmatoarele intrebari :

 

1) De ce l-ai cumparat sau ce pot face cu un asemenea monstru de ghiveci ?

 

Personal l-am luat pentru un experiment cu niste rosii . Vroiam sa incerc sa cresc niste rosii gigant si nu am vrut sa fiu limitat in nimica . In pamant mi se pare limitat deoarece eu am pamant prost in jur asa ca am zis sa iau cel mai tare ghiveci de pe piata si sa ma pun pe treaba , dar nu m-am pus pentru ca a intervenit o problema personala . Puteti sa il luati sa va faceti de cap si sa incercati sa cresti o planta la potentialul sau maxim (GIGANTI,MONSTRI).

 

Puteti vedea AICI la ce ma refer , doar ca eu vroiam sa cresc intr-un ghiveci de vreo 5 ori mai mare decat acela

 

2) Ce proprietati are si ce face sa merite sa il cumpar in schimbul unui ghiveci normal de aceasti marime ?

 

Are 120cm diametru si 60cm adancime si incape in el 742L conform producatorului . E facut dintr-o tesatura speciala care permite radacinii sa fie aerate si sa nu se incinga pe timp de vara si sa faca root bound stimuland cresterea de radacini laterale . Nu are nevoie de gauri deoarece apa trece prin tesatura direct . Il puteti asa pe orice (pamant,ciment etc) . Aveti grija sa nu il puneti pe lemn pentru ca in timp poate deteriora lemnul .

 

Pentru a vedea toate detaliile puteti intra direct AICI si sa va uitati pe tot ce scrie , mie unu mi s-a parut super .

 

Poze

 

Cu al meu :

 

Cutia : post-146009-1299426037_thumb.jpg

 

Cateva carecteristici : post-146009-1299426080_thumb.jpg

 

El : post-146009-1299426098_thumb.jpg

 

Inaltimea : post-146009-1299426186_thumb.jpg

 

Alte poze cu smart-uri de diferite marimi

 

Diferenta dintre un smart pot si un ghiveci normal : post-146009-1299426150_thumb.jpg

 

Ce giganti puteti creste in el : post-146009-1299426215_thumb.jpg

 

Bun pentru rosii post-146009-1299426336_thumb.jpg

 

PRET : 200 RON

LIVRARE : Predare personala in Bucuresti si gratuita oriunde in Romania

TEL : 0761 73 8417

YM : talache_smq@yahoo.com

 

Daca aveti orice nelamurire va rog sa ma contactati :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×