Sari la conținut
Forum Roportal
_Undying_

Etnobotanicele

Postări Recomandate

Se vand legal pe internet (vezi google).

 

Mod de administrare, fumat si intravenos (la plica cotului, inghinal, in gat, pe picioare si brate, pana se distrug toate venele)

 

Statul nu poate face nimic. Farmaciile nu livreaza seringi celor care se drogheaza. Astfel ca acestia se infecteaza unii de la altii cu HIV, hepatita B,C. Ulterior tratamentul acestor boli costa statul de mii de ori mai mult decat acele seringi oferite gratuit.

 

Aseara am vazut pe TVR1 o emisiune pe acest subiect. Intervievate erau 3 fete. Una din ele devenise escroaca pe internet, "vrajea" barbatii din occident ca vine la ei daca acestia ii trimit diverse sume de bani. Dupa ce primea banii, ii dadea pe droguri.

 

Voi ce parere aveti? Ati incerca etnobotanice?

Editat de Far_above_the_clouds

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu. N-am incredere in rahaturile alea chimice. Mai bine fumezi iarba, daca te arde sa fii cool. Oricum tre sa fi cool prin ceva daca ai 14-15 ani, e evident, nu ? Si n-o zic cu rautate, o accept ca atare. Asa sunt copii in ziua de azi - foarte cool. Ca si noi, astia un pic mai batranii. Stimulente emotionale de orice natura in cantitati cat mai mari, cat mai intense, indiferent pe ce cale sunt obtinute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu, ca nu imi plac "starile" in care constiinta e obnubilata. Nu imi place din cauza asta nici alcoolul drept care nu beau nici macar bere. Dar nu vad de ce nu s-ar vinde legal pentru cei care au bucurii din astea! Daca luati istoria "etnobotanicelor" si rezultatele "actiunilor de reprimare" de la noi, va ia groaza! La inceput erau niste amestecuri de plante qvasiinofensive, dadeau usoare stari euforice, "de bine" si nici nu prea creau dependenta. Pe masura ce toti desteptii s-au repezit sa faca liste de "interzise" , plantele alea au fost inlocuite cu altle si cu substante de sinteza miult mai nasoale dar care nu erau inca pe "liste". Ce e acum "legal" e deja toxic si creeaza dependente si stari confuzionale majore si periculoase unora (nu tuturor!- depinde de reactiia si toleranta individuala). Ar fi cazul ca "ingrijoratii" care decid sa faca tabula rasa cu acele liste si sa se revina la starea initiala inocenta a acestui comert.

Editat de Pa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Decat otravurile alea, mai bine ar legaliza iarba.

Exact! Mii de ani si opiul a fost la fel de legal ca si alcoolul. Nu a disparut omenirea din cauza citorva opiomani cronici! Ipocrizia legalalitatii e crima organizata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se vand legal pe internet (vezi google).

 

Mod de administrare, fumat si intravenos (la plica cotului, inghinal, in gat, pe picioare si brate, pana se distrug toate venele)

 

Statul nu poate face nimic. Farmaciile nu livreaza seringi celor care se drogheaza. Astfel ca acestia se infecteaza unii de la altii cu HIV, hepatita B,C. Ulterior tratamentul acestor boli costa statul de mii de ori mai mult decat acele seringi oferite gratuit.

 

Aseara am vazut pe TVR1 o emisiune pe acest subiect. Intervievate erau 3 fete. Una din ele devenise escroaca pe internet, "vrajea" barbatii din occident ca vine la ei daca acestia ii trimit diverse sume de bani. Dupa ce primea banii, ii dadea pe droguri.

 

Voi ce parere aveti? Ati incerca etnobotanice?

 

 

Nu conteaza ca e legal, conteaza ca sunt droguri, prin urmare o alta forma de otrava, ce te distruge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×