Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Vaticanul si Noua Ordine Mondiala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Revin la interpretarea simplista. :o: Nu are nici o legatura chelia sau statura cuiva cu ceea ce acea persoana transmite prin privire. Deci tu chiar nu iti dai seama de intentiile sau atitudinea cuiva cand se uita la tine? Este complet nesemnificativ felul in care priveste?

 

Crestinismul este patat:crime ,razboaie, mai nou preoti homolai si spagari....daca antcristul asta ne va scapa de aceasta gasca de derbedei si jegosi imputiti, atunci Heil anticrist!

 

:rot: Antichristul va veni tocmai din biserica catolica si se va pretinde salvatorul lumii. Dupa cum arata lucrurile, nenea asta e penultimul papa. Dupa el, "incepe distractia". Pe care o vom apuca, daca traim suficient.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: Antichristul va veni tocmai din biserica catolica si se va pretinde salvatorul lumii. Dupa cum arata lucrurile, nenea asta e penultimul papa. Dupa el, "incepe distractia". Pe care o vom apuca, daca traim suficient.

Treaba cu Antihristul care va veni, este doar o speculatie crasa.

Daca fiecare ar fi interesat sa afle mai multe despre Antihrist si venirea lui, ar trebui sa se documenteze din Biblie, caci Biblia este cartea care prezinta acest personaj, si nu cu Youtube-ul care nu face decat sa speculeze in stanga si-n dreapta frica de viitorul necunoscut, nestiinta si ignoranta unor oameni.

Ca are legatura cu BC, sunt de acord. Dar nu in felul prezentat de tine, cum ca va veni...

Daca ai citi prin Ioan, ai vedea ca Antihristul "a si venit" inca din acele vremuri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:rot: Antichristul va veni tocmai din biserica catolica si se va pretinde salvatorul lumii. Dupa cum arata lucrurile, nenea asta e penultimul papa. Dupa el, "incepe distractia". Pe care o vom apuca, daca traim suficient.

Da...sigur. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Treaba cu Antihristul care va veni, este doar o speculatie crasa.

Daca fiecare ar fi interesat sa afle mai multe despre Antihrist si venirea lui, ar trebui sa se documenteze din Biblie, caci Biblia este cartea care prezinta acest personaj, si nu cu Youtube-ul care nu face decat sa speculeze in stanga si-n dreapta frica de viitorul necunoscut, nestiinta si ignoranta unor oameni.

Ca are legatura cu BC, sunt de acord. Dar nu in felul prezentat de tine, cum ca va veni...

Daca ai citi prin Ioan, ai vedea ca Antihristul "a si venit" inca din acele vremuri...

 

E vorba de o serie de dovezi pe care le gasesti in jurul tau, care nu au fost scoase din buzunar, indiferent de sursa.

Orisicum...n-am zis ca am neaparata dreptate cu privire la actualul papa, ci ca asa mi se pare. Sa negi faptul ca expresia fetei releva caracterul dupa o anumita varsta mi se pare ciudat, iar sa spui ca ochii nu tradeaza nimic din interior pentru ca unii nu au ochi, e ca si cand ai spune ca picioarele nu se folosesc la mers pentru ca unii nu au picioare.

 

Sper sa inchida cineva acest topic pentru ca intentia nu era de cearta in genul gelor care se practica pe aici, cautam mai multe pareri cu privire la lucrurile expuse in acel documentar, daca au o logica sau nu. Dar asta e; orice trebuie sa degenereze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca din cauza mea ceri inchiderea topicului, am sa imi tin gura inchisa pe viitor. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa el, "incepe distractia". Pe care o vom apuca, daca traim suficient.

 

A, deci asta ne lipsea ca sa ne distram? Un antihrist la Vatican? Nu mi-ar fi dat prin cap.

Apai se pare ca din martie incepe distractia . :drag:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

super tare topicul asta!!

 

e vechi de mai bine de 2 ani dar pe net circula ca spam un mesaj despre demisia papei care de fapt vroia sa instaureze o Noua Ordine Mondiala!

incredibil - noi is' toate si vechi is' toate!! :crazy:

si toate se gasesc pe ropo :lol2:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Subiect de studiu si meditatie...Apoc17,11...,,Si fiara care era ,si nu mai este ea insăş este al optulea imparat :este din numarul celor sapte ,si merge la pierzare,,... Daca numeri papii de la infiintarea Statului Vatican din 1929..ve-ti vedea ca sunt in numar de opt...Priviti....1-Papa Pius al XI-lea..6 feb 1922-10 feb.1939....2-Papa Pius al XII-lea.2 martie 1939-9 oct.1958...3-Papa Ioan al XXIII-lea...28oct.1958-3 iunie 1963...4-Papa Paul al VI-lea..21 iun.1963-6 aug.1978....5-Papa Ioan Paul I-ul..26 aug.1978-28 sept.1978...6-Papa Ioan Paul al II-lea..16 oct.1978-2 aprilie 2005...7-Papa Benedict al XVI-lea..19 apr.2005-28 feb.2013...8-13.03.2013..(sursa Wikipedia)ACTUALUL PAPA FRANCIS I care este POSIBIL sa fie ULTIMUL PAPA....Cine sunt celelate sapte capete..Apoc 17,10:,,Sunt si sapte imparati:cinci au cazut,unul este ,celalt n-a venit inca , si cand va veni el va ramanea putina vreme,,... 5 au cazut:1-Babilon..2-Medo-Persia..3-Grecia..4-Roma Pagana..5-Roma papala...unul este.capul 6-.este vorba de Franta ateista ...capul 7 este SUA...si ultimul cap Roma moderna ..Vaticanul..sursa www.daniel11.com ..SUA Apoc 13,11..va ajuta Papalitatea moderna sa faca un chip fiarei catolice..Apoc 13,12.15-16..In Dan 2,44 scrie ca in vremea acestor Imparati-in vremea UE-Dumnezeul Cerurilor va ridica imparatia Lui vesnica..Stam pe pragul vesniciei..profetiile se implinesc sub ochii nostri..!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeule! -ce se intampla de fapt in manastirile catolice...ce abuzuri incredibile!

Stiu ca dureaza destul de mult pana cand ajunge la partea in care e tunsa...dupa ce isi semneaza legamintele cu propriul sange...merita sa ascultati...e socant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×