Sari la conținut
Forum Roportal
absolutep0wer

Cum trebuie sa mancam pentru a fi sanatosi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Produse naturale! Fara E-uri, fara chimicale si nemodificate genetic...

 

 

Cred ca ar scade numarul populatiei planetare daca numai asa s-ar manca sanatos si ma intreb cine a fost initiatorul celui care a schimbat ceva in alimentatia traditionala??? a introdus E-urile si chimicalele ...

 

Poate ar merge si asa daca am face mai multa miscare??? dar si aici o alta industruie poarta vina!!! cel de TV-uri ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Peste? Da. In folie? NU!

De ce NU? Sunt doar curioasa, de-aia intreb.Doctorul i-a recomandat mamei sa manance mult peste, pt. ca are probleme cu inima. De obicei isi face pe gratar sau la cuptor si rareori la folie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce NU? Sunt doar curioasa, de-aia intreb.Doctorul i-a recomandat mamei sa manance mult peste, pt. ca are probleme cu inima. De obicei isi face pe gratar sau la cuptor si rareori la folie.

poate sa manance uleiul de in care are de 2 ori mai mult omega 3-6-9 decat cel de pestele :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Peste? Da. In folie? NU!

Care-i faza cu folia? ...ca mai fac si eu la folie cateodata.E ceva ce ar trebui sa stiu si nu stiu? Pe bune,e rau sa faci la folie? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca aluminiul din folie prin fierbere/coacere trece si in aliment si nu e chiar sanatos ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×