Sari la conținut
Forum Roportal
_Undying_

Protest anti-Iliescu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

http://www.realitatea.net/iliescu-despre-p...are_717861.html

 

Iliescu despre protestatari: Minţi rătăcite, folosite de elemente provocatoare

 

Un tanar care nu parea sa aiba mai mult de 20 de ani (iar de la revolutie au trecut 20,5 ani) striga: locul lui e in puscarie, nu sa prezinte carti, ci sa-si aduca aminte de mortii revolutiei si ai mineriadelor".

 

Cand un tanar sau un adolescent se revolta impotriva parintilor, i se spune in Romania: sa-l lasam in pace, acum e agitat, nebun, etc.

 

Chiar daca acel tanar a fost platit de opozantii politici ai lui iliescu, totusi reactia patriarhului iliescu imi da de gandit.

 

[Asa patesc si eu cand reprosez ceva parintilor, mi se spune ca sunt agitat. Apoi am aflat ca nu e bine sa reprosez, ci sa accentuez, "da, asa e, tu ai dreptate, eu sunt tampit, de ce-ti mai pierzi vremea cu mine?" (psihologie inversa)]

 

Astept vremea cand "patriarhii" rom

Editat de Oneiros

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar daca acel tanar a fost platit de opozantii politici ai lui iliescu, totusi reactia patriarhului iliescu imi da de gandit. Asa patesc si eu cand reprosez ceva parintilor, mi se spune ca am mintile ratacite.

 

Ingrijator este si faptul ca toate televiziunile sar la beregata acestui tanar ...care chiar daca este angajat politic ...spune un mare adevar ...si are si o pozitie corecta

Rahatii revolutiei cu mainile patate nu au ce sa ne deie blectii de cultura sau moralitate pentru ca aceste cuvinte rostite de gura unor gunoaie nu fac decat sa perverteasca valoarea adevarata a acestor cuvinte.

 

De moralitatea unor imorali ...nici dracu nu are nevoie si decat sa iasa in public sa ne deie ei lectii de cultura ...mai bine s-ar ascunde ca viermii sub pamant ca nu cumva daca au scapat de pedeapsa datorita cardasiei mafiote intre justitie si putere ...nu cumva sa fie prinsi si scalpati de catre o multime infuriata care realizeaza cu cine au de a face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ingrijator este si faptul ca toate televiziunile sar la beregata acestui tanar ...care chiar daca este angajat politic ...spune un mare adevar ...si are si o pozitie corecta

 

Ingrijorator pentru mine e ca ma suna maicamea care a fost 40 de ani profesor de lb. romana sa-mi spuna ca "ce a castigat acel tanar?" In conditiile in care parintii si bunicii mei au pozat in mari anticomunisti si ascultau radio europa libera. Bunicu, mare ascultator de radio europa libera, asta iarna plangea de mila lui ceausescu pe 25 decembrie. Se identifica cu ceausescu. Pai in conditiile astea eu ii consider pe ai mei nebuni.

Editat de Oneiros

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Iliescu a mai scos o carte (in care se declara imaculat), ocazie cu care a mai fost huiduit inca odata ca sa nu uite cine e cu adevarat. Pacat ca asa ca el sunt cam toti care ne-au condus din 1990 si pana astazi.

Editat de Cristinick
scos clip

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atat de atasati suntem de Iliescu asta... nici sa moara nu-l lasam.

 

Romania are mult mai multe probleme acum decat Iliescu si ai lui manifestanti. Pustiul ala e tot timpul dupa Iliescu, de ani de zile. Cum se face ca abia acum il vedem? Sau acum vrem sa-l vedem?

 

PS: Vreti nu vreti, Iliescu e singurul din Romania care stie cu ce se mananca politica. Din pacate cunostintele astea nu ne-au facut bine, dar..

Editat de Tina_Stanciu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NOII Golani sunt un grup de orientare anti-nationalista declarata. Ostilitatea lor fata de orice grup nationalist este cunoscuta.

Mereu sunt dupa cei de la Noua Dreapta si acest George Simiom...scrie rapoarte despre cei prezenti.....

Drept dovada,este liber dupa ce a facut atatea scandaluri.

 

 

Ce dracu de pusti la 25 de ani?

 

 

 

PS: Vreti nu vreti, Iliescu e singurul din Romania care stie cu ce se mananca politica. Din pacate cunostintele astea nu ne-au facut bine, dar..

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tipul asta a fost cu mine in liceu... si eu nu am 25.. nici 20, dar nu 25.

 

Nu inteleg de ce nu vrem sa dam istoriei ce ii apartine si sa ne vedem de treaba noastra. Tot ce se intampla acum si ce se va intampla de acum inainte e din vina lui Iliescu.. in nici un caz din vina noastra si a celor care ne conduc ACUM.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... si eu nu am 25.. nici 20, dar nu 25.

George Simion ala are cam 25 de ani!!!!!!!!1

Editat de FNF

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×