Sari la conținut
Forum Roportal
radu50

Viza sua J1

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

V-am mai scris eu prin decembrie cand nu mi-ati dat nici o sansa in aceasta vara in legatura cu interviul meu la ambasada pt viza J1 work and travel. Eu am facut un semestru in america atata la liceu si cand am venit din america nestiind ca trebuia sa fac liceul cu F1 m-am dus la ambasada frumos ca sa imi iau viza F1 pentru a face si facultatea in america. Cand cei de acolo au vazut ca eu am facut liceul cu B1 care o aveam pt 10 ani, mi-au pus canceled without prejudice pe viza de 10 ani si mi-au refuzat totodata si viza F1. In urmatorul an am incercat prin work and travel sa plec(2009) insa mi-au refuzat viza deoarece ma aveau inregistrat in calculator ca am facut un semestru in america vina fiind a autoritatilor americane. Anul acesta am incercat din nou cu work and travel fiind anul 2. Ghiciti? m-au intrebat da tu ai facut liceul in america? eu le-am explicat exact cum a fost si ca eu nu am nici o vina. Apoi au scos hartia magica care iti arata ca esti respins, si i-am intrebat cat timp voi avea interdictie? mai are rost sa mai vin pe aici? si ofiterul consular mi-a zis: Come back with upper grades and you will get the visa. si ca nu faptul ca am terminat liceul in america este motivul refuzului la viza ci restanta pe care o aveam. Ce parere aveti sa mai incerc iar anul asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Come back with upper grades and you will get the visa".

Ce parere aveti sa mai incerc iar anul asta?

 

 

Tu stii ce grade/note ai??? ca ei au raspunsuri mereu!!! si nimeni nu poate ghici reactia ambasadei in fata unei probleme/situatii. Succes!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×