Sari la conținut
Forum Roportal
sakurahina4u

Problema in [dragoste]

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o problema...ca toti oamenii, de fapt..Sau mai mult, ca toate fetele ce sufera dupa baieti.

Sincer, e prima oara cand trec prin asa ceva..Nu am mai tinut la un baiat asa de mult ca la el. Si totusi..de ce se intampla mereu asta cu cel cu care nu poti fi impreuna?..

Am inceput prin a fi prieteni. Simplu, fara complicatii. Vorbeam doar pe mess si ma bucura atat de tare asta, pentru ca eu il stiam de dinainte si mi se parea un tip foarte dragut...Cu timpul..am inceput sa'l plac. Problema era ca el avea prietena..cu care era de aproape un an, si imi povestea de ea si tot felul de chestii.. Odata am prins curaj si i'am spus pe mess ca il plac, dar nu vreau sa'l fortez sau ceva..Ca nu vreau nimic de la el, vreau numai ca el sa stie asta...Ei bine, el a ramas cam socat, pentru ca eram foarte buni prieteni si..nu credea ca se va ajunge aici. Anyway, de atunci m'am cam suparat pentru ca stiam ca el nu'mi putea oferi nimic, desi tot am tinut legatura, si intr'o seara m'a invitat la un.suc. Ei bine, eu eram foarte fericita si am facut tot posibilul sa iasa bine, desi eu eram cam prea rusinoasa[nu mai avusesem prieten pana atunci]. Atunci mi'a spus ca a prins'o pe..prietena lui...ca se saruta cu altul, in timpul in care i'a spus ca el pleaca din oras, si ca nu mai conta daca si ea il va prinde pe el, si ca o s'o ia mai usor cu relatia, ca nu prea mai merge... Eu am stiut ca sunt doar o momeala, dar nu am renuntat, pentru ca eu chiar tineam la el. Nu l'am sarutat atunci, dar l'am lasat sa ma sarute pe gat.. Ma rog, am luat legatura de atunci, dar nu ne'am mai intalnit deloc... Anyway..peste mult timp am aflat ca nu mai e cu fata respectiva, si atunci m'a si chemat pe afara. Ce'i drept e ca, intre timp, uitasem total de el, mai avusesem alt prieten..Uitasem de el. Dar tot timpul cat a stat cu mine, chiar daca a fost o saptamana, am inceput sa tin la el enorm. Desi, la sfarsitul saptamanii mi'a trimis un mesaj cu "cred ca ar fi bine sa ne oprim aici..nu vreau sa te atatsezi de mine...si nu vreau sa-mi bat joc de tine..eu inca tin la ea...o iubesc..si am incercat sa o uit..dar nu pot."..Ne'am cam certat, pentru ca eu nu m'am simtit deloc bine la faza asta si plangeam intr'una..Ma rog, pana la urma ne'am impacat si acum suntem iar prieteni, ca la inceput, vb pe mess tampenii, chestii, dar eu inca mai tin la el..si nu mi'l pot scoate din minte...Si ma simt oribil...Va rog, pareri..Credeti ca se va intoarce la mine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa fiu sincer.

Daca se poarta asa - probabil e interesat de tine cam 25%.

Sau poate vrea doar sa fiti "cei mai buni prieteni" :doh:

 

Daca nu te intereseaza si vrei sa plusezi si stii clar ce-ti doresti tu - ii poti raspunde la faza

"o iubesc..si am incercat sa o uit..dar nu pot" in felul urmator

"e ok, vreau sa fim impreuna".

Macar o sa-l sochezi putin.

Bafta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intr'o seara m'a invitat la un.suc. Atunci mi'a spus ca a prins'o pe..prietena lui...ca se saruta cu altul, Ma rog, am luat legatura de atunci, dar nu ne'am mai intalnit deloc...

Anyway..peste mult timp am aflat ca nu mai e cu fata respectiva,Desi, la sfarsitul saptamanii mi'a trimis un mesaj cu "cred ca ar fi bine sa ne oprim aici..nu vreau sa te atatsezi de mine...si nu vreau sa-mi bat joc de tine..eu inca tin la ea...o iubesc..si am incercat sa o uit..dar nu pot."

Voi doi nu ati avut nici o relatie inafara de prietenie.Iesirea aia la un suc nu inseamna nimic.Cel mult el a socializat cu tine in perioada aia ca sa-si ia mintea de la insalaciunea prietenei pe care evident a iubit-o si o mai iubeste inca. Deci la ce sa se intoarca? Cine esti tu pentru el,decat o amica ?

Cu timpul..am inceput sa'l plac. Problema era ca el avea prietena

i'am spus pe mess ca il plac, dar nu vreau sa'l fortez sau ceva..Ca nu vreau nimic de la el,

Anyway, de atunci m'am cam suparat pentru ca stiam ca el nu'mi putea oferi nimic,

Asa e la tinerete,una vrem si alta spunem.Normal ca ti-ai dorit ceva de la el.Cand i-ai spus ca nu vrei sa-l fortezi poate ai fost sincera dar cand ai spus ca nu vrei nimic de la el,aici pe cine ai mintit,pe el sau pe tine insuti? Daca intradevar nu vroiai nimic de la el,nu te suparai la gandul ca el nu-ti poate oferi ceea ce tu de fapt vrei sau macar speri.Logic.:doh:

 

Ia-ti gandul de la el ca iubit.Impacate cu gandul ca ti-e doar amic.Daca (,) continui sa "te tii" dupa el si sa-i arati cat de mult iti place de el sau ca te-ai indragostit,cel mult vei ajunge booty call cand se mai cearta cu prietena.

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc.

Break2, am 15 ani. Sa se intoarca la mine..Adica sa fim iar impreuna.

Impuscat, multumesc pentru sfat, dar nu pot..mi'e frica sa'l fortez.

Intifada, de fapt, dupa intalnirea aia am fost o saptamana cu el. Nu stiu daca se intelege din ce am scris acolo.

Editat de sakurahina4u

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Detaliaza :doh:

 

Pai, m'a chemat intr'o duminica afara..M'am dus, evident. In seara aia m'a intrebat daca vreau sa fiu cu el, si i'am spus ca da. Venea zilnic sa ma ia de la scoala, apoi mergeam sa ne plimbam. In ultima zi cand ne'am intalnit, adica intr'o joi, am stat pe scara blocului meu si nu stiu, era sentimentul acela de bucurie care ardea in mine..Pur si simplu nu'mi mai dadea drumul. Era asa de frumos, parea si el foarte fericit, nu ma mai lasa sa mai iau nici aer cand ne sarutam. Tot ce pot spune e ca a fost asa de frumos, incat nu'mi mai iese din cap. Si in ziua urmatoare..aflu ca mi'a dat mesajul ala. M'am simtit..oribil. Pentru ca am tinut la el asa de mult..Nu stiu cum s'o spun. Si acum...Sincer, si mie imi vorbeste despre ea, inca. Imi spune "cert e...ca..a nimic..just memories." i'am spus "hai stai calm.va trece"..apoi imi spune "o doamne.sunt 2 luni si 8 zile.si e la fel".."n'o sa te gandesti toata viata..o sa treaca, vei vedea"..."asa e...dar pana o sa treaca...o sa fie greu"..si cam atat mi'a mai spus despre ea, in rest am inceput sa vorbim tampenii..despre muzica, filme etc. Acum suntem la fel ca la inceput, se poarta de parca nimic nu s'ar fi intamplat intre noi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×