Sari la conținut
Forum Roportal
snp88snp

Parinti refuzati la viza in SUA

Postări Recomandate

Buna,

am incercat sa gasesc cate ceve despre cei care sau lovit de cazuri in care parintii sunt refuzati viza,dar nu am gasit nimic si astfel miam permis sa deschid un topic nou in legatura cu aceasta problema.

Eu rezident de un an in urma casatoriei cu o americanca.Am decis sa facem nunta anul acesta in iunie.Binenteles ca miam invitat parintii.Acestia au fost refuzati la viza in ianuarie pe motiv ca nu sunt destul de legati fata de tara.Miam zis:nici o problema,facem in asa fel ca data viitore cand vor merge la viza sa fim pregatiti cu tot ce ne sta in putinta.Asa ca neam apucat de adunat acte de propietate,extrase bancare,adeverinte de la locul de munca,etc...

In urma cu 3 zile acestia au mers la interviu din nou...si respinsi.Ofiterul cu care au dat interviul nici macar nu au vrut sa se uite peste actele ce leau adus si la insistenta parintilor mei de se uita peste ele acesta lea raspuns sec ca pt ea nu au nici o valoare.Oameni buni, ce Dumnezeu se intampla?!?Ce e de facut?

Astept sugestiile voastre si va multumesc anticipat!!!

 

PS:sunt constient ca informatiile care vi leam dat pana acuma sunt putine dar am sa mai adaug pe parcurs

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×