Sari la conținut
Forum Roportal
black-mamba

Bacalaureat 2010

Postări Recomandate

Pai probabil ca se decide in functie de profilul liceului, nu?

Poi da , eu am profil tehnic >resurse naturale si protectia mediului , specializare tehnician veterinar

Sustin proba la romana , un modul de medicina ( specializarea) si a treia materie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' te grabesti undeva? Vrei sa te apuci de invatat si nu ai programa? Ce te panichezi asa?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer imi e frica , imi e frica de matematica , la modulul de medicina ar trebui sa ma apuc de invatat , avem materia din clasa a 9-a - a 12-a ! mai e si franceza care imi da fiori

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se scot materii, dar la cele care raman ..le mai adauga subiecte. :think:

Banuiesc ca subiectele sunt tot din materia care se face la clasa, nu? :good:

 

Djody, iti spun cu mana pe inima ca nu am inteles absolut nimic din tot ce ai trancanit acolo.

Pana la urma cate probe orale sunt, doua sau trei?

Plus ca mi se pare prea devreme ca sa iti pui asemenea probleme... mai este timp. Trebuie sa astepti pana zapaceste doamna Ecaterina Andronescu tot ceea ce inseamna sistem de invatamant, sa isi dea demisia sau sa fie demisa, sa vina un nou ministru care in incercarea de a aranja lucrurile le va zapaci mai rau.

Abia dupa aceea trebuie sa iti pui intrebari de genul acesta.

 

 

Daca este adevarat, mie mi se pare extraordinar sa se scoata sportul de pe lista de materii pentru bac.

Exista oameni foarte norocosi care se straduiesc, si chiar reusesc in cele din urma sa faca sfoara si restul acrobatiilor, dar se impiedica de o pietricica si isi sucesc o mana cu putin timp inainte de 'examenul vietii'... asa cum am patit eu.

In dorinta mea de a scapa macar de un obiect, m-am ales cu geografia de clasa a XII-a invatata in doua saptamani.

 

Sincer imi e frica , imi e frica de matematica , la modulul de medicina ar trebui sa ma apuc de invatat , avem materia din clasa a 9-a - a 12-a ! mai e si franceza care imi da fiori

Poti sa alegi ce limba doresti din cate stiu eu.

 

Stiu ca nu face subiectul topicului, dar corecteaza-ti semnatura. Ma calca pe nervi.

Editat de Cristinick

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Banuiesc ca subiectele sunt tot din materia care se face la clasa, nu? :bataita:

 

Djody, iti spun cu mana pe inima ca nu am inteles absolut nimic din tot ce ai trancanit acolo.

Pana la urma cate probe orale sunt, doua sau trei?

Plus ca mi se pare prea devreme ca sa iti pui asemenea probleme... mai este timp. Trebuie sa astepti pana zapaceste doamna Ecaterina Andronescu tot ceea ce inseamna sistem de invatamant, sa isi dea demisia sau sa fie demisa, sa vina un nou ministru care in incercarea de a aranja lucrurile le va zapaci mai rau.

Abia dupa aceea trebuie sa iti pui intrebari de genul acesta.

 

 

Daca este adevarat, mie mi se pare extraordinar sa se scoata sportul de pe lista de materii pentru bac.

Exista oameni foarte norocosi care se straduiesc, si chiar reusesc in cele din urma sa faca sfoara si restul acrobatiilor, dar se impiedica de o pietricica si isi sucesc o mana cu putin timp inainte de 'examenul vietii'... asa cum am patit eu.

In dorinta mea de a scapa macar de un obiect, m-am ales cu geografia de clasa a XII-a invatata in doua saptamani.

 

 

Poti sa alegi ce limba doresti din cate stiu eu.

 

Stiu ca nu face subiectul topicului, dar corecteaza-ti semnatura. Ma calca pe nervi.

Se dau doar doua probe orale , la limba romana si la o limba straina , din pacate eu nu pot alege limba straina si voi da la franceza! despre sport :flowers: chiar nu imi pasa ca a fost scos!

 

Cat despre semnatura mea ai avut noroc ca am gasit ceva mai interesant ,altfel o lasam sa te calce pe nervi :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat despre semnatura mea ai avut noroc ca am gasit ceva mai interesant ,altfel o lasam sa te calce pe nervi :bataita:

 

:flowers:

Am o vaga impresie ca nu semnatura in sine o enerva, ci cum era scrisa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:flowers:

Am o vaga impresie ca nu semnatura in sine o enerva, ci cum era scrisa.

 

mi-am seama era scrisa cu apostrof :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare. As dori sa dau examenul ECDL si am inteles ca sunt mai multe posibilitati, cele mai cunoscute fiind ECDL Start (cu 4 probe) si ECDL Complete (cu 7 probe). Din cat am citit in programa actuala de bacalaureat, proba de cunostinte IT poate fi echivalata si cu examenul ECDL.

Ceea ce ma intereseaza este de fapt daca proba de bacalaureat poate fi echivalata si cu ECDL Start, iar daca da, la ce mi-ar putea fi de folos ECDL Complete?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mira-m-aş să nu se schimbe p

Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×