Sari la conținut
Forum Roportal
the_listener

Sunt nebun

Postări Recomandate

Este o vorba: un nebun nu va recunoaste niciodata ca este nebun. Kontro o face. :yes:

 

 

N-am sa pot sa te fac sa intelegi ce simt/gandesc eu.. La un moment dat, eram la fel de razvratita precum este Kontro, dar mi-a trecut. :) Fiecare in timpul lui.

un nebun pentru favoruri si ca sa nu fie tras la raspundere va recunoaste ca e nebun si kontro o face :P

multa iubire

 

Esti bolnav.

iara iti inchipui ca esti doctor? ia-ti pastila si odihneste-te ;)

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ete, acuma adaptam zicerile vechi ca sa pice bine, nu? :P

 

Bun, hai sa lasam nebunia.. sau alta boala.. si sa dezbatem existenta (sau lipsa) celui necurat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cind o sa pricepi ca mandria este un pacat mare si o insusire mare a diavolului

Esti atat de incapabil incat nici nu iti dai seama ca tu te incadrezi EXACT in ceea ce contesti.

 

Asta se numeste schizofrenie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun, hai sa lasam nebunia.. sau alta boala.. si sa dezbatem existenta (sau lipsa) celui necurat.

Niet.

 

Eu am facut o propunere cat se poate de transanta.

 

Un tete-a-tete cu psihiatrul, dupa care postam fiecare diagnosticul.

 

Kontro, sa stii ca schizofrenia nu e chiar ceea ce pare. Ai fost vreodata intr-un spital de boli mintale? (uite divagam putin)

Cel mai bun spital de boli mintale este Roportalul.

Uita-te in jur.

 

Schizofrenia este schizofrenie.

Sau vrei cumva sa o ridici la gradul de 'iluminare'?

Nu m-as mira, religia cam asta face, incurajeaza bolile mintale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lol, nu. :P

Ma refeream la altceva. Societatii ii este foarte usor sa incadreze un om intr-o anumita categorie, dar fara sa-si bata capul cu cauza. Ca si medicii de altfel.. de multe ori ei trateaza efectul, nu si cauza.

 

Pai bun, dar propunerea aia a ta, poate fi tratata si pe privat sau pe chat spre exemplu (daca vreti voi musai in vazul tuturor), dar nu-mi abramburi subiectele pe forum. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A.

 

Si inca un exemplu la indemana: A beautiful mind.

Puteti sa negati ca personajul nu vedea clar vedeniile (ca sa zic asa)?

Totusi realitatea era alta.

 

Asa se explica si revelatiile.

Iar un credincios poate nu are vedenii, insa si le inoculeaza astfel incat ii dau senzatia de realitate.

 

THINK.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti atat de incapabil incat nici nu iti dai seama ca tu te incadrezi EXACT in ceea ce contesti.

 

Asta se numeste schizofrenie.

spunea un nebun declarat :P si ce alte inchipuiri mai ai????? ;) mor de ras cit de ilogic esti in postarile tale :yes: deci iti repet cind o sa faci medicina poate te iau in calcul cu '' ideile tale'' pina atunci pastila si relaxarea :)

multa iubire

Editat de the_listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As inclina sa cred ca in film este vorba de ceva putin diferit. L-am vazut mai demult, dar impresia lasata a fost alta. :P

Iar inocularea aia e semn de altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma refeream la altceva. Societatii ii este foarte usor sa incadreze un om intr-o anumita categorie, dar fara sa-si bata capul cu cauza. Ca si medicii de altfel.. de multe ori ei trateaza efectul, nu si cauza.

Nu fi absurda, nu o sa iti puna nimeni diagnosticul de schizofrenic atat timp cat nu depasesti limitele normalului.

Pai bun, dar propunerea aia a ta, poate fi tratata si pe privat sau pe chat spre exemplu (daca vreti voi musai in vazul tuturor), dar nu-mi abramburi subiectele pe forum. :P

Adica pe aici sa ne dam sanatosi la cap si 'iluminati', iar in privat sa dormim cu diagosticul de paranoic sub perna?

Nea-nea-nea.

 

Aici.

Eu sunt gata sa le dovedesc bolile mintale de care sufera dementii, chiar daca ei il au pe 'Dumnezeu' de partea lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×