Sari la conținut
Forum Roportal
Dunedain

"rock is dead!"

Postări Recomandate

Multa lume accepta muzica rock.Multi si-au facut "life-style" din asta.Dar cei mai multi,mai ales intr-o tara cu un nivel de cultura atat de ridicat ca Romania, o dezabroba.Fiecare din motivele lui.Ale voastre care ar fi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multa lume accepta muzica rock.Multi si-au facut "life-style" din asta.Dar cei mai multi,mai ales intr-o tara cu un nivel de cultura atat de ridicat ca Romania, o dezabroba.Fiecare din motivele lui.Ale voastre care ar fi?
Mie imi place rockul...nu pot spune k sunt o fana inraita dar nici nu dezaprob acest gen de muzica...pana la urma,fiecare are preferintele lui si nu trebuie judecat pentru asta!!!

Rockul este un alt gen,putin inteles de majoritatea....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei care dezaproba rockul probabil ca nu au ascultat (eh de fapt asa cred ei :unsure:), sau le-a bagat careva in cap ca ''rockul e pt. fraieri, *alt gen de muzica* rulzzz''?.. :rock:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"rock is dead" is a fact, prohodul i s'a cantat pe la 1990-91, de catre niste baieti din seattle. de'atunci, si dupa ce grunge'u a dat la randu'i ortu popii, fie formatiile vechi (dar mai ales cele noi) au cotit'o din rock inspre alternative, britpop, post-punk si alte chestii indie related, fie formatiile deja consacrate (=monstrii sacri, ca restul au disparut intr'un anonimat deplin) au continuat sa existe pt fanii inraiti (dar cu succes foarte limitat, ac/dc, rolling stones, motorhead, whitesnake samd exista si activeaza in continuare dar nu mai sunt nici pe departe fenomenul care erau pe la 1980, si din urma lor nu mai vine nimeni pe acelasi fel de rock), fie, in cele din urma, diversi rockeri puri si duri au dat'o'n diverse pe gustul celor mai napastuiti dintre pustii teribili de 15-16 ani (avem exemple si pe forumul de fata...)

 

asta n'are insa nici o legatura cu faptul ca intr'o tara mai degraba cocalara precum romanica rockul (in fine, ce'a mai ramas din el) nu'i tocmai cel mai popular gen. de dezaprobat ma'ndoiesc ca's asa de multi cei care'o fac, celor mai multi nu le pasa si'atat, poate ne spune dunedain la ce se refera exact.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rockul este cel mai frumos gen de muzica. Nu a murit si nici nu va muri vreodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multa lume accepta muzica rock.Multi si-au facut "life-style" din asta.Dar cei mai multi,mai ales intr-o tara cu un nivel de cultura atat de ridicat ca Romania, o dezabroba.Fiecare din motivele lui.Ale voastre care ar fi?

Pi ce sa zik...ador rock-ul shi cre k m-a schimbat mult..am alte conceptii...desi nu am dat motiv..am fost luata drept satanista...deci cei ce nu ask nu intzeleg...ma rog...majoritatea:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe un alt topic e vorba sa votezi genul preferat de muzica si pe primul loc se afla Rock-ul ceea ce demonstreaza ca e popular printre multi dintre noi!

Desi nu ascult metal n-am nimic cu metalistii( doar un ex) fiecare are partea lui sub soare atata timp cat nu-l deranjeaza pe celalalt!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

depinde la ce tip de rock te referi -Rockul cantat de Michel Jacson,Elvis Presley, sauuuuuuuuuu

Apocalipsa,si dinastea ca astea is nasoale :D :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×