Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

"Clubul" celor fara sminteli si obsesii sexuale

Evaluează acest topic


Postări Recomandate

In chestionar se pot vota oricate raspunsuri :o:

 

Pentru a elimina din start reactiile violente la titlul temei, haideti sa nu criticam persoane, ci sa ne referim la ideile pe care le emit referitor la "apucaturile" sexuale, si la ale noastre.

 

Observ din ce in ce mai des ca atunci cand cineva exprima opinii dezinvolte de respingere a oricaror perversiuni sexuale e catalogat drept ipocrit, imatur, frustrat etc, ca si cum se presupune ca toti suntem in sinea noastra inclinati spre asa ceva. Nu sunt nici incuiata la minte, nici frigida, nici frustrata, insa chiar sunt de parere ca in ziua de azi se merge prea departe, ajungandu-se pana la celebrul "Two lesbians and a cup". Unii oameni spun ca au fantezii sexuale cu rude de sange, altii ca vor sex in grup, sado-masochism sau cine stie ce bizarerii. Hai sa nu ni-i punem in cap, ci doar sa spunem si noi cu ce si de ce nu suntem de acord.

 

In alta ordine de idei, intalnesc iarasi foarte des conceptia conform careia sexul e mai important decat absolut orice, si cine spune ca iubirea e mult mai valoroasa decat o simpla tavaleala deja devine scenarist de telenovela si e ridiculizat. Iubirea a ajuns aparent desueta in zilele noastre; ne e si rusine sa vorbim despre ea, asa cum ne e rusine (rusine sa ne fie!) sa aducem credinta in discutie, si faptul ca legatura sufleteasca adevarata dintre doi oameni e sacra. Ne e jena, ne e teama de ridicol, cand pretutindeni in jurul nostru se discuta despre "sex party", "menage a trois" etc. Deci daca nu ai ceva experiente mai "interesante" la activ, deja esti un om plictisitor, pedant, invidios pe "distractia" altora.

 

Sa facem un mic demers impotriva smintelii, macar de dragul celor foarte tineri care intra pe forum inca nelamuriti cu privire la posibilitatea omului de a fi fericit fara asemenea "picanterii".

Cine e de acord cu mine e rugat sa faca orice fel de completari.

Editat de WinoStonehead

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai si daca le voteaza cineva pe toate ce-are?

Cam asta era si ideea, sa voteze cat mai multe.

 

Aaaa, habar n-aveam că se poate. Credeam că pot bifa doar un singur element.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa spunem ca vreo cateva optiuni sunt perfect adevarate si perfect deplasate din punctul meu de vedere. In rest, nu-mi place sa-mi arunc ochii in patul altora si nu cred ca am fost vreodata acuzata ca, citez daca nu ai ceva experiente mai "interesante" la activ, deja esti un om plictisitor, pedant, invidios pe "distractia" altora. Daca altii au primit aceasta replica, eu nu am primit-o niciodata. Bine, poate asta se datoreaza si din cauza faptului ca nu-mi impartasesc conceptiile si/sau performantele sexuale in compania unor persoane total necunoscute/nepotrivite.

 

Nu mi-e jena si nu mi-e teama de "sex party" sau "menage a trois", iar asta nu inseamna neaparat ca practic, ci pur si simplu ca fiecare e liber sa practice libertinajul, orgiile sexuale, samd oricand si cu oricine doreste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce nu leg sexul de dragoste, absolut deloc, inseamna ca sunt de acord cu orice "sminteala", "obsesie sexuala" etc si sunt plina de asa ceva.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mi-e jena si nu mi-e teama de "sex party" sau "menage a trois", iar asta nu inseamna neaparat ca practic, ci pur si simplu ca fiecare e liber sa practice libertinajul, orgiile sexuale, samd oricand si cu oricine doreste.

 

Pai tocmai de-asta am deschis acest topic, pentru ca multi gandesc asa; ce vreau e sa gasesc persoanele cu pareri diametral opuse. Din rezultatul voturilor de pana acum, vad ca exista, ceea ce ma bucura foarte mult. Multumesc frumos pentru voturi, dar hai, curaj, mai dati si cu subsemnatul...

Editat de WinoStonehead

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai tocmai de-asta am deschis acest topic, pentru ca multi gandesc asa; ce vreau e sa gasesc persoanele cu pareri diametral opuse. Din rezultatul voturilor de pana acum, vad ca exista, ceea ce ma bucura foarte mult. Multumesc frumos pentru voturi, dar hai, curaj, mai dati si cu subsemnatul...

Si de ce ai vrea persoane cu pareri diametral opuse ? Tu in loc sa ne deschidem la minte, vrei sa ne ingustam ?

Fa-ma sa inteleg, pentru ca zau ca nu pot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrea sa i se zica ca e normal/a...ii zic io.Esti -doar ca parerea mea despre normailtate,e scrisa la semnatura 8) :eek::o: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si de ce ai vrea persoane cu pareri diametral opuse ? Tu in loc sa ne deschidem la minte, vrei sa ne ingustam ?

Fa-ma sa inteleg, pentru ca zau ca nu pot.

 

Nu. Nu vreau sa schimb parerea nimanui. Vreau sa gasesc oameni care o impartasesc pe a mea si sa discut cu ei, atata tot. N-am nici o treaba cu ceilalati :o: . Asa cum amatorii de cele enumerate mai sus sunt liberi sa vorbeasca despre ce le place lor si nu vor sa fie criticati, pot si cei care au o viziune complet diferita asupra vietii sa discute intre ei. Nu e nevoie sa se certe nimeni; nu asta era ideea.

Editat de WinoStonehead

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×