Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Ne nastem mai devreme sau mai tarziu de termen

Postări Recomandate

Vad:

 

 

Iesi afara.

:spiteful:

 

E bine ca vorbim impreuna, dar ne intelegem separat.

 

Teoria era: este posibil ca un copil nascut peste termen sa fie mai bine dezvoltat mental decat un copil nascut la termen sau inainte de termen.

Asa ca... iesi tu afara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a fost un serial care aborda aceasta tema.....cu niste copii clonati ,hraniti si cresuti artificial in niste capsule care imitau perfect conditiile din uter....acei copii au fost crescuti artificial pana la 16 ani.....si au devenit adevarate genii si cu puteri psi...telekinezie,telepatie,clarviziune,levitatie,controlul constient al energiei prin corp etc.......serialul se baza pe aceeasi teorie a dezvoltarii mai accentuate a emisferelor cerebrale din cauza prelungirii perioadei de crestere artificiala in acele capsule care simulau uterul :spiteful: dar e doar SF nu? sau poate fi adevarat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar e doar SF nu? sau poate fi adevarat?

Este posibil ca teoria sa fie luata in considerare, avand in vedere ca se pune accent pe ea. Subiectele de film sunt si ele niste idei, ale unor oameni. Ceea ce demonstreaza ca multe persoane iau in calcul asta.

 

QED, Kontroversy.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a fost un serial care aborda aceasta tema.....cu niste copii clonati ,hraniti si cresuti artificial in niste capsule care imitau perfect conditiile din uter....acei copii au fost crescuti artificial pana la 16 ani.....si au devenit adevarate genii si cu puteri psi...telekinezie,telepatie,clarviziune,levitatie,controlul constient al energiei prin corp etc.......serialul se baza pe aceeasi teorie a dezvoltarii mai accentuate a emisferelor cerebrale din cauza prelungirii perioadei de crestere artificiala in acele capsule care simulau uterul :spiteful: dar e doar SF nu? sau poate fi adevarat?

ia citeste mataluta toata tema de aici.

am spus eu ca serialul se numeste Kyle xy.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm...nu numai Einstein a fost genial.Au mai fost si altii.Culmea ar fi sa fi stat vreo unul mai putin de 9 luni,ceea ce nu ar fi imposibil. Nu s-a intamplat ca din parinti mai putin dotati intelectual sa fi iesit un copil inteligent? Sau invers? Teorii,teorii si teorii.Practica ne omoara :rot:

Mi-am adus aminte de experimentele lui Mengele cu gemenii. El a reusit. A fost un geniu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este o regula, putem presupune, dar cred ca fiecaruia cum ii este dat si asta nu tine ca s-a nascut mai devreme sau mai tarziu de cele 9 luni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si totusi lasand la o parte iq-ul si genialitatea, cum influenteaza viata, din punct de vedere astrologic, oamenilor nascuti prematur?? sunt f curioasa pt ca si eu m am nascut la 7 luni si mereu mi am pus aceasta intrebare insa nu am aflat nici un raspuns plauzibil pana acum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×