Sari la conținut
Forum Roportal
Ra-Ra

Ce a urmarit de fapt ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am inceput sa vorbim pe net , acum cateva luni .

Diferenta de varsta e de vreo 13 ani ..dar nu despre asta e vorba .

Am pierdut multe nopti vorbind . Ne simteam f bine unul in compania celuilalt ..virtual asa ...

Vorbeam cu el orice , ne sunam la telefon , ne vedeam pe webcam tot timpul si mai bine de atat nu se putea .

Imi placea f mult felul lui de a fi , dar niciodata n-am uitat ca-i medic si eu n-am cine stie ce facultati de medicina . Am facut o facultate mai mult pe bani ..dar in fine am terminat-o si e ok .

 

 

Mi-a propus sa ne vedem . Stiam ca ma place , cel putin virtual ..altfel nu-si pierdea timpul cu mine ca nu mai era la varsta cand iti sta capu la prostii ..Dar..l-am refuzat pe motiv : Nu avem acelasi statut social. Tot timpul cand era vb de femei imi dadea impresia unui om pretentios ..exagerat ..care se uita la orice detaliu . Poate m-am inselat ..

 

Eu la locul de munca am cunoscut un barbat si am inceput o relatie cu el . Cum in perioada aceea nu mai aveam net din anumite motive ..am rupt legatura cu el . A mai incercat sa ma sune , dar eram la munca si nu ii raspundeam si nici nu-l sunam . Poate ca am gresit..disparand asa ..dar pur si simplu nu vedeam mai departe de ziua in care ne-am fi intalnit .

Intr-un final am vb cu el si i-am zis ca sunt cu cineva , ca am planuri si eram fericita . Mi-a reprosat ca l-a durut f mult ce am facut , ca s-a simtit tradat..ca nu am vrut sa-l vad pe el dintr-un motiv stupid *dupa parerea lui * si m-am aruncat intr-o relatie cu cineva , dupa care ii spun zambind ca sunt fericita cu altul .

Am reluat legatura cu el..nu stiu daca pt ca ma simteam vinovata sau pt ca , tot timpul l-am vazut ca pe ceva imposibil si prea bun pt mine . S-a ivit ocazia sa trec prin oras pe la el si mi-a spus ca ar vrea sa ma vada . Nu eram prea convinsa , dar am zis ok ..ca o fi curiozitate sau ce o fi ..hai sa dam mana si sa bem o cafea impreuna ..sa vedem ce am pierdut sau sa ne impacam cu noi insine ca nu am pierdut nimic .

Asadar , ne-am vazut ..s-a comportat ff dragostos cu mine..nu stiam de ce..nu intelegeam nimic . M-a pupat de n ori pe obraz si la departire cand ne-am pupat pe obraz a intors capu si ne-am atins buzele . Ma privea cu mult drag , vedeam ca-i plac ...dar nu ma asteptam la ce urma sa vina .

In timpul discutie ma mai "intepa" cu cate o fraza legata de modul in care am stricat totul ...dar nu mai era nici o cale de intoarcere.

Dupa faza asta ..ma asteptam sa ramanem cel putin amici , daca nu chiar prieteni f buni .

Insa , prima zi ..mi-a scris pe net , am vb , era f fericit ca m-a vazut si vroia sa ma mai vada.

De a doua zi a inceput sa ma evite si nu am putut intelege de ce.

 

Eu am gasit 3 variante :

 

1. Nu i-am placut . Dar atunci de ce s-a comportat asa dragastos cu mine ?!

2. A vrut doar sa se razbune vazandu-ma si disparand acum , cum am facut si eu cu el

3. Si-a dat seama ca ma place si continuand si-ar face rau

 

 

 

Ce parere aveti ? Ca eu sunt in ceata . Nu reusesc sa-l prind la o discutie serioasa pt ca imi raspunde in 2 peri si se deconecteaza in cateva minute .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate . Dar nu stiu daca exista ceva mai suparator decat incertitudinea .

 

Asa e felul meu de a fi ..nu pot da foaia pana n-am citit toata pagina . Altfel m-as reintoarce sa mai caut litere ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate . Dar nu stiu daca exista ceva mai suparator decat incertitudinea .

 

Asa e felul meu de a fi ..nu pot da foaia pana n-am citit toata pagina . Altfel m-as reintoarce sa mai caut litere ..

esti ceea ce alegi sa fii..or, daca alegi sa te lasi preocupata de doctor, fii constienta ca risti sa pierzi ce ai langa tine ..si doar pt ce? ca sa intelegi si sa treci mai departe sau ca sa iti demonstrezi tie insati ca desi ai doar o facultate 'pe bani' - poti mai mult?

eu te intreb asa, timid : e corect ce faci tu? .. colegul, aka, iubitul tau..stie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa te surprinda poate .

Dar iubitul meu stie . Stie ca ne-am vazut ...stia dinainte ca ne vom vedea . Ca el vroia sa ma vada si ca eu am acceptat.

Eu ii spun tot iubitului meu .

 

 

A fost putin gelos , dar nu foarte. Mi-a zis doar ca are incredere in mine si ca , daca mi-ar fi placut medicu nu as fi acum cu el , ci cu medicu , avand in vedere ca l-am cunoscut inaintea lui .

 

N-am putut sa-l contrazic ..ca are dreptate ..

Nu mi-as lasa iubitul pt celalalt , pt ca , celalat nu-mi va oferi niciodata ce-mi ofera cel cu care sunt . Nici increderea pe care o primesc , nici fidelitatea de care am parte , nici interesu si ajutorul in tot.

 

 

Dar , ma macina intrebarile..atat .

Si cand il vad conectat pe internet ma intreb de ce ma evita ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1>Eu ii spun tot iubitului meu .

2<Dar , ma macina intrebarile..atat .

3<Si cand il vad conectat pe internet ma intreb de ce ma evita ?!

 

1> da de 3> ii spui? ..si..faptul ca te intriga atat de mult ca se poarta asa ..ii spui?

3> una e sa ai o curiozitate si alta e sa te..'macine'

3>te joci cu focul, o faci constient?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ii spun ca ma "macina" , pt ca nu vreau sa-l ingrijorez pt nimic . Mi-e mai clar ca ziua ca nu l-as lasa pt celalalt pt ca pur si simplu sunt f diferiti si eu il prefer pe cel pe care il am .

Doar ca...e o oarecare atractie intre mine si respectivu..nu stiu de ce gen , dar ceva inconstient este .

 

 

 

Nu stiu daca pot spune ..ma macina ...poate e doar o curiozitate ..sau teama ca nu i-am placut sub nici o forma si nu stie cum sa ma evite din cauza asta ..cu toate ca intre webcam si realitate nu poate fi asa mare diferenta .

Editat de Ra-Ra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ii spun ca ma "macina" , pt ca nu vreau sa-l ingrijorez pt nimic . Mi-e mai clar ca ziua ca nu l-as lasa pt celalalt pt ca pur si simplu sunt f diferiti si eu il prefer pe cel pe care il am .

Doar ca...e o oarecare atractie intre mine si respectivu..nu stiu de ce gen , dar ceva inconstient este .

 

 

 

Nu stiu daca pot spune ..ma macina ...poate e doar o curiozitate ..sau teama ca nu i-am placut sub nici o forma si nu stie cum sa ma evite din cauza asta ..cu toate ca intreb webcam si realitate nu poate fi asa mare diferenta .

 

Pot intreba ce varsta ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
22 ani

Parerea mea e ca e cazul sa alegi :

1> ii spui iubitului tau tot si vezi, daca te accepta, cum va puteti ajuta

2> renunti din start sa te mai gandesti macar la doctor - daca poti - daca nu , vezi 1> ..sau 3>

3> te retragi ca sa fii tu cu tine, si sa iti permiti luxul de a experimenta inca ce vrei si ce nu vrei a fi si a avea..parerea mea e ca pe undeva iti scartaie increderea si respectul de sine - inca nu iti esti autosuficienta, mai presus de orice...

4> ignori primele 3 puncte si alegi sa iti urmezi scopurile, fara sa lasi 'exagerarile' mele sa iti zdruncine constiinta, tinandu-l pe iubitul din prezent pe post de 'casa', in caz ca nu iti iese de 'vila' - si nu , nu ma refer deloc la bani aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×