Sari la conținut
Forum Roportal
Malkia

Virgini amandoi...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Citind topicurile recente la amoare,

Ma lovi o intrebare...

(ca sa fie si cu rima... :huh: )

 

Ai nostri parinti/bunici cum se puteau casatori virgini amandoi? Oare primele dati cum o fi fost? Nimereau ce si cum? :rot:

 

Inteleg ca exista un 'inprinting' si chestiile astea le stii oarecum... dar pe vremea lor nu existau Cosmopolitan ("100 de pozitii care duc sigur la orgasm") sau reviste pentru barbati. Adica... putea sa iasa binisor din primele dati fara experienta prealabila la nimeni? :nea:

 

 

 

Pentru Cleric Preston: Nu credeam sa ajung sa spun asa ceva, dar iti dau dreptate relativ la virginitate, ca forma de santaj. :cry:

 

Am auzit un caz si am zis ca vreau sa mai traiesc ceva timp pe lumea asta, ca vad ca invat lucruri noi... ea nu se culca cu el daca el nu se insoara cu ea. Ea din provincie, el bucurestean. Si...l-a pacalit. Cel putin pentru moment. Interesant ca sunt destul de mari amandoi... :rot:

Editat de Malkia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Citind topicurile recente la amoare,

Ma lovi o intrebare...

(ca sa fie si cu rima... :huh: )

 

Ai nostri parinti/bunici cum se puteau casatori virgini amandoi? Oare primele dati cum o fi fost? Nimereau ce si cum? :cry:

 

Sincera sa fiu...mi-e greu sa mi-o imaginez pe bunica Dumnezeu s-o ierte cum si ce facea cu bunicul, dar imi amintesc in filmul Ana Karenina cum biata Ana, cu cămeşu' alb si imaculat pe ea, i-a ridica Karenin rochita brusc, ca o bruta si tac-pac, repede, repde. Asa, cu hainel pe ei, sa nus e vada peleu gol. Scut si la obiect.

Nu tu mangaieri, nu tu nimic.

Apoi Ana trista, socata, Karenin s-a dus la trebile lui.

Poate si pe vremea bunicilor era SI asa. Ca dintotdeauna a fost si altfel decat clasic.

 

Moşii la vorbitor !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi amintesc in filmul Ana Karenina cum biata Ana, cu cămeşu' alb si imaculat pe ea, i-a ridica Karenin rochita brusc, ca o bruta si tac-pac, repede, repde. Asa, cu hainel pe ei, sa nus e vada peleu gol. Scut si la obiect.

Nu tu mangaieri, nu tu nimic.

Apoi Ana trista, socata, Karenin s-a dus la trebile lui.

Ce romantic! :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce romantic! :huh:

 

Nu pot sa-ti descriu scena...pe bune...cata marsavie, cata greata imi trezeste ...

Si personajul feminin asa frumos si delicat....sa o fi vazut in noaptea "aia" cum se dezbraca de hainele frumoase, cum s-a imbracat cu camasa aia tot frumoasa, ea cu totul asa delicata, cum isi desfacuse parul lung, foarte lung si si-l piptana si vine Gigi Karenin, un tip mult prea 'bine' de altfel si el, genul gigi duru', hai fă la tăvăl. Isi lasa bretelele in jos, desface pantalonii si impreunare asa violenta, aproape similara cu violul.

Mda...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta-i prea de tot :doh:

 

ps: in emoticon, cel putin unu', e "intepat" :pardon:

Editat de CY73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer, cred ca avem instinctul de a face sex / dragoste imprimat in genele noastre, la fel ca animalele

de exemplu delfinii sunt singurele mamifere care fac sex pur si simplu de placere

 

asa ca si bunicii nostri au facut-o instinctiv la inceput si cine stie, poate dupa ce si-ai dat seama cu ce se "mananca" au facut-o si din placere

 

dar mai tineti cont si de faptul ca mamele mireselor si tatii mirilor tineau acele conversatii de informare inainte de nunta despre ce se intampla in pat ( fara amanunte bineinteles)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu pe cineva (o bunica) care a stat toata noaptea pe un scaun, ca ii era frica sa se duca in pat. La noaptea nuntii ma refer, ca evident astia stateau virgini pana atunci! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincera sa fiu...mi-e greu sa mi-o imaginez pe bunica Dumnezeu s-o ierte cum si ce facea cu bunicul, dar imi amintesc in filmul Ana Karenina cum biata Ana, cu cămeşu' alb si imaculat pe ea, i-a ridica Karenin rochita brusc, ca o bruta si tac-pac, repede, repde. Asa, cu hainel pe ei, sa nus e vada peleu gol. Scut si la obiect.

Nu tu mangaieri, nu tu nimic.

Apoi Ana trista, socata, Karenin s-a dus la trebile lui.

Poate si pe vremea bunicilor era SI asa. Ca dintotdeauna a fost si altfel decat clasic.

 

Moşii la vorbitor !

Dar exact asa se si intampla.

Si asta pentru ca asa erau regulile la acea vreme. Biserica impunea reguli stricte si care se respectau, privitor la noaptea nunti sau la cum anume sa faci sex.

Erau si pozitii care erau interzise si pentru care puteai fii inchis daca iti sileai nevasta sa le aplice.

Iar asta este o chestie generalizata, nu vorbim strict numai de Romania. Ci in toata lumea catolica si ortodoxa!

 

Iubirea asta pe care o cunoastem noi azi, este ceva relativ nou. Si a aparut cam pe la jumatatea secolului XX.

Si asta pentru ca femeia era oarecum considerata un obiect.

 

sincer, cred ca avem instinctul de a face sex / dragoste imprimat in genele noastre, la fel ca animalele

de exemplu delfinii sunt singurele mamifere care fac sex pur si simplu de placere

 

asa ca si bunicii nostri au facut-o instinctiv la inceput si cine stie, poate dupa ce si-ai dat seama cu ce se "mananca" au facut-o si din placere

 

dar mai tineti cont si de faptul ca mamele mireselor si tatii mirilor tineau acele conversatii de informare inainte de nunta despre ce se intampla in pat ( fara amanunte bineinteles)

Nu avem avem instinct, pe vremuri stiau cum se face uitandu-se la animale. Acum ne uitam la filme.

Cat despre placere, inainte, era total interzisa.

Niciunul dintre ei nu trebuia sa simta placere. Ciudat, nu ? Dar adevarat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nou :) ?

Da, nou!

Pentru ca "placerea in cuplu" a fost interzisa si infierata de catre Biserica multa vreme.

Apoi in sec XX a venit "Revolutia Sexuala" care a ocolit Romania.

De aceia avem o anume mentalitate conservatoare ar spune unii, dar desueta privind tarile civilizate.

Lucru ce ne trage in jos, si implicit ne dezavantajaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×