Sari la conținut
Forum Roportal
obadia

William Branham un om trimis de Dumnezeu!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca eu iti spun sa nu dai lectii altora pana nu te autoanalizezi sa vezi daca nu cumva si tu gresesti in acelasi mod....asta nu inseamna ca eu am constatat asta doar citind versetu lu' Iisus cu barna din ochi.... ci ma folosesc de Iisus pentru a-mi sustine popria convingere la care am ajuns cu propriu meu cap de pe umeri.

 

Noh... Branham e un fel de Iisus,in contextu asta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar de unde si pana unde vorbesti tu de dat lectii aici? Si de unde si pana unde faci referire la persoana mea si imi dai sfaturi? Topicul asta nu se cheama "sfaturi pentru Enki", in caz ca nu ai citit bine titlul.

Aici discutam niste idei, in speta ideile lui Branham si prin prisma analizarii lor si a compararii lor cu ce scrie in Biblie vedem daca omul e trimis de dumnezeu sau nu. Daca stii care sunt ideile alea, te invit sa le discuti si sa le comentezi. Daca nu, evita postarile offtopic si sfaturile pentru mine sau alti useri.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ci este doar interpretarea denaturata a lui Branham. (w00t)

Ce te face sa crezi ca nu e propria lui interpretare ? Si nu a lu Branham ? Daca Branham a fost cel care si-a "publicat" ideile, atunci numa el poate "gandi" asa ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce nu privesti tu in ansamblu postarile unui om, ca sa iti dai seama de totalitatea ideilor pe care le vehiculeaza? (w00t)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Raul a a aparut, a luat amploare si s-a dezvoltat inca din CER inaintea aparitiei materiei, timpului si spatiului.

 

Versetul ?

 

7. Şi s-a făcut război

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raul a a aparut, a luat amploare si s-a dezvoltat inca din CER inaintea aparitiei materiei, timpului si spatiului.

7. Şi s-a făcut război

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu cred ca este adevarat tot ce ce se spune in "Apocalipsa"!Ce a fost inainte de a fi rau si cum a aparut raul?Ce este raul?Raul este necesar?Ce raspunsuri a dat William Branham la aceste intrebari?

 

 

Citeste ...Marea Tragedie ...am atasat mai sus ! (w00t)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Citeste ...Marea Tragedie ...am atasat mai sus ! (w00t)

Nu am gasit in "Marea Tragedie" raspunsuri la intrebarile mele!Raspunde te rog la toate intrebarile puse de mine!Eu cred ca nimic nu s-a facut,nimic nu se face si nimic nu se va face fara Voia lui DUMNEZEU!AMIN!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar de unde si pana unde vorbesti tu de dat lectii aici? Si de unde si pana unde faci referire la persoana mea si imi dai sfaturi? Topicul asta nu se cheama "sfaturi pentru Enki", in caz ca nu ai citit bine titlul.

Aici discutam niste idei, in speta ideile lui Branham si prin prisma analizarii lor si a compararii lor cu ce scrie in Biblie vedem daca omul e trimis de dumnezeu sau nu. Daca stii care sunt ideile alea, te invit sa le discuti si sa le comentezi. Daca nu, evita postarile offtopic si sfaturile pentru mine sau alti useri.

Offff.... iara n-ai inteles nimic ! Daca ma refeream la tine iti foloseam nicku' -ENKI- ... prima parte a postului este interpretarea mea a versetului din Matei => Cap 7 versetu 5 :Făţarnice, scoate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iegzact. E o alegorie. O reprezentare materiala, concreta, a unei idei abstracte.

 

Te-ai dat de gol singura ....daca e alegorie....

 

atunci de ce tii mortis ca acolo Eva vorbea cu un sarpe si a mancat un mar ? (w00t)

 

Cine este interesat sa studieze ...mai adanc ...poate citii;

Marea_tragedie...rtf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×