Sari la conținut
Forum Roportal
flying

Cum sa inving suferinta in dragoste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ceau. Sunt curioasa daca cineva stie cum sa devii puternic , sa nu mai suferi pentru cel pe care il iubesti? Eu am 17 ani si sunt cu prietenul meu de 1 an si jumatate.Este foarte ciudata relatia noastra....la inceput era totul asa de frumos....ne intalneam zilnic chair daca era frig sau ploua ; ieseam si pierdeam ore in sir povestind pe o banca in parc.nu ma presat cu sexul ma asteptat cateva luni bune....dar la un moment dat desi spunea ca ma iubeste a devenit mai rece. Eu eram constienta ca asta este motivul pt care este mai rece( rece in sensul ca vorbeam mereu la telefon insa nu ne intalneam ceea ce era foarte dureros).in cele din urma mam culcat cu el , crezand ca ma va aprecia mai mult stiind ca sunt numai a lui.Insa a devenit tot mai rau.el este mereu cu prietenii lui, sa ma prezinte acasa parintilor ma dus abia acum 2 3 luni....(.totusi are 19 ani mai putin si majoritatea prietenelor mele au cunoscut parintii iubitilor lor)e ciudat ca relatia cu el imi face f rau insa parca nu pot trai fara el...este o iubire foarte ciudata. Nu ma simt linistita sufleteste si cu prietenele sau cu mama tot am discutat despre asta dar parca mam saturat sa le tot zic parca as poza in victima.De aceea mam hotarat sa intru pe forum sa aflu parerea altor persoane , care poate au trait o situatie similara.Stiu ca am 17 si am viata inainte, dar din cauza lui nici nu prietenii mei cand ies nu pot sa fiu vesela daca nu ma simt bine dispusa.Ca sa inchei, sincer incerc sa fac ceva sa aflu daca si el intradevar ma iubeste.Eu consider ca a ma desparti de el nu e o solutie, e ca si cum as fugi de problema in sine.Eu vreau sa o rezolv, sa schimb situatia, macar sa stiu ca am incercat. :)

Editat de otilia_
schimbare font

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spui ca deja suferi in relatia asta.

Daca mergi inainte vei fi o martira.

Daca incerci sa schimbi ceva, bravo tie. Ai sase fifty-fifty sa reusesti.

Daca deja te gandesti sa cauti altceva...si mai bine.

Important e totusi sa stii ce cauti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceau. Sunt curioasa daca cineva stie cum sa devii puternic , sa nu mai suferi pentru cel pe care il iubesti?

Asta ve invata capatand experienta,adica dupa o anumita perioada de timp dupa ce vei avea mai multe relati,vei vedea ca de fiecare data vei stii cum sa te protejezi.Acum esti si la varsta adolescentei si oricum sentimentele ca intensitate sunt mai mari,adica atunci e perioada cea mai tumultoasa din viata unui om,pentru ca se petrec multe schimbari probabil intr-un timp prea scurt.Eu zic sa discuti cu el pune-i lui aceste i9ntrebari.daca nu poti scriei un mail,o scrisoare,e mai usor sa te exprimi in scris decat sa vb,dar macar stii ca l-ai informat la privire cu intrebarile tale si asa poate vei afla un raspuns.hai bafta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce cred ca am mai auzit scenariul acesta?

Baiatul care nu ramane cu tine doar cu conditia sa te culci cu el, este cu adevarat un animal.

Nu am inteles, din ceea ce ai scris, ca te-ai culcat cu el pentru ca il iubeai la nebunie si vroiai si tu asta. Poate am omis eu in lecturare, dar nu reiese.

Tu trebuie sa te simti alaturi de baiatul vietii tale cea mai implinita, fericita, protejata si iubita.

Daca nu e asa nu e bine.

Cred ca este bine sa discutati lucrurile cu el pe fata.

Motivul pentru care nu te-a prezentat la parinti este ca, ori are parinti dificili, ori este el fricos, si nu vrea ca parintii lui sa afle ceea ce nu trebuie.

Decizia este a ta. Nu te grabi. Pune-l si tu la incercare. Daca te iubeste va insista sa nu va despartiti, pana la maxim.

Nu te teme ca o sa-l pierzi.

The best is yet to come!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Decizia este a ta. Nu te grabi. Pune-l si tu la incercare. Daca te iubeste va insista sa nu va despartiti, pana la maxim.

Nu te teme ca o sa-l pierzi.

The best is yet to come!

 

Acu' ce sa zic si eu cred ca daca vrea cu tine, n-o sa plece doar pt ca tu ii zici "ne despartim"

Daca pleaca fara sa insiste, n-ai pierdut nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum e sfarsitul lumii, dar mai tarziu va fi doar o experienta de viata. Fruntea sus! Niciodata nu e dracu' asa de negru precum pare. Si, crede-ma, ti-o spune cineva care tocmai si-a pierdut tatal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un rău mereu necesită a fi eliminat şi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×