Sari la conținut
Forum Roportal
andya

Gimnastica medicala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stie cineva o sala buna specializata in gimnastica medicala, in Bucuresti?

 

Majoritatea salilor in care am fost nu au personal specializat pentru gimnatica medicala iar eu nu pot sa fac orice fel de exercitii (am scolioza). Pana acum am lucrat cu persoane specializate pe gimnastica medicala dar fara acces la aparate, asa ca am un program al meu, dar mai invechit. Mi-s dori o sala obisnuita de fitness dar care sa aiba si un instructor cu experienta in gimnastica medicala.

 

Daca stie cineva asa ceva...fac cinste :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stie cineva o sala buna specializata in gimnastica medicala, in Bucuresti?

 

Majoritatea salilor in care am fost nu au personal specializat pentru gimnatica medicala iar eu nu pot sa fac orice fel de exercitii (am scolioza). Pana acum am lucrat cu persoane specializate pe gimnastica medicala dar fara acces la aparate, asa ca am un program al meu, dar mai invechit. Mi-s dori o sala obisnuita de fitness dar care sa aiba si un instructor cu experienta in gimnastica medicala.

 

Daca stie cineva asa ceva...fac cinste :D

 

Un centru pentru gimnastica medicala au la Spit Municipal la parter. Problema este programul au pana la 7 seara..pentru un om cu servici e foarte greu sa ajungi la 6...

In general fac gimnastica acolo cei cu scolioza si alte afectiuni ale coloanei vert.

:evil:

Editat de ralucii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am observat in timp de therapie ca piciorul stang este mai activ ca cel drept ... il pot ridica mai sus de 45* cu o curea legat de talpa, iar eu trag cat rezist ca stau culcata pe spate.   Ca parte din exercitiile pe care le am de facut acolo, dar pot si acasa daca ma culc pe jos.   Problema e ca si rezolvata ca de aceea sint acolo ca piciorul drept ma doare!!!   

Au devenit deja o traditie aceste locuri de tratament pentru multe conditii dupa accidente in diferite circumstante si nu numai, ca eu n-am patit nimic si tot ma doare piciorul drept!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.origo.hu/teve/20220720-revesz-sandor-a-sztrokja-utan-teljesen-lebenult-tv.html?utm_source=life.hu&utm_medium=referral&utm_campaign=ott_a_01_n

Este vorba de vocalistul grupului Piramis din Ungaria care supa 3 luni in spital, face gimnastica specializata sa-si recapete functiile membrelor si al corpului in general care a fost paralizat total dupa atacul cerebral din Aprilie.   Are ambitie sa mai cante pe scena si sa fie langa familie, sotia si o fetita minora inca mult timp.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×