Sari la conținut
Forum Roportal
Dementius

Despre crucificare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din punctul meu de vedere, se poate interpreta doar intr-un singur mod: cineva i-a hipnotizat pe privitori (galateni) sa vada ceva nereal, adica rastignirea lui Isus. In felul acesta se poate explica foarte simplu si "invierea" sa. A fost normal sa "invie" daca n-a murit! Punerea in scena s-a realizat conform mestesugului manipularii. Rezultatul: 2000 de ani de credinta in basme :paladin:

 

Nu cred ca este asa simplu..altgel numai ceream pareri..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din punctul meu de vedere, se poate interpreta doar intr-un singur mod: cineva i-a hipnotizat pe privitori (galateni) sa vada ceva nereal, adica rastignirea lui Isus. In felul acesta se poate explica foarte simplu si "invierea" sa. A fost normal sa "invie" daca n-a murit! Punerea in scena s-a realizat conform mestesugului manipularii. Rezultatul: 2000 de ani de credinta in basme :paladin:

 

ar fi cool ,nu-i asa?

sa nu existe dumnezeu si toti ticalosii din lumea asta sa nu plateasca niciodata pentru tot raul pe care l-au facut.

 

oamenii cred si in mos craciun de multi ani buni ,dar nimeni nu si-a dat viata pentru el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incercam sa studiez Biblia si m-am impiedicat aici .

Minti!

 

Pe cine vrei sa aburesti ca tu studiezi biblia si te impiedici abia la Galateni 3?

 

De ce abordezi lucrurile asa? De ce atata fatarnicie?

 

Vrei sa prezinti un citat despre care sa discuti... prezinta simplu... si direct... nu o lua cu vezi ca stii ca eu studiez si uite am dificultati la pasajul asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa nu existe dumnezeu si toti ticalosii din lumea asta sa nu plateasca niciodata pentru tot raul pe care l-au facut.

 

Toti platesc si pentru raul dar si pentru binele facut! Acest aspect nu are legatura cu religia, indiferent care ar fi ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×