Sari la conținut
Forum Roportal
_cata

Eroare in Coppermine Photo Gallery

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am instalat pe site-ul propriu un album foto Coppermine Photo Gallery . Pana acum a functionat aprape ireprosabil insa de ieri, de cand am vrut sa mai adaug cateva fotografii , la uploadarea lor imi apare urmatorul mesaj :

 

Imaginea 'albums/userpics/10001/surprise.jpg' nu poate fi inserat in album

Error executing ImageMagick - Return value: 127

 

In panoul de configurare am observat ca imi cere calea catre utilitarul IMAGEMAGICK dar acum (si nu inteleg de ce pentru ca nu am umblat acolo) campul este gol si nu stiu ce sa setez (eventual aici sa fie problema?) . Mentionez ca mai am posibilitatea sa folosesc alte doua metode de redimensionare a imaginilor, GD Version 1x si GD Version 2x dar nici una dintre ele nu e buna pentru ca ofera o calitate execrabila a fotografiilor (mai rau decat un gif de exemplu) . Asadar ce ar trebui sa fac pentru a "repara" eroarea asta si astfel incarcarea imaginilor sa functioneze din nou? Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine ar fi sa intrebi pe cei care administreaza servarul, unde este gazduit site-ul tau, care este calea spre Image Magic.

Eu la galeria de pe roportal am selectat GD 2.0 si cred ca pozele redimensionate au o calitate destul de buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×