Sari la conținut
Forum Roportal
Ea.

Tu cu tine

Postări Recomandate

Hajde, hajde... hudrje!

 

 

multumesc . stiam ca ma iubesti :P dar melodia zice eu cu tine tu cu mine . si titlul e altul . ce ai face daca liviu s ar intalni cu liviu? :)

 

Pai sunt doua chestii, suflet si ego. Asa ca e imposibil sa nu te intalnesti cu tine insuti in mod constant. Doar daca te desprinzi de ego...chestie greu al naibii de facut... Of. :P

 

daca ... nu am zis cand te vei intalni :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suntem unici. Asa se spune. Dar ce ar fi daca intr-o zi te-ai intalni cu tine?

 

M-am intalnit de multe ori cu mine.

E un sentiment asa straniu, la inceput. Eu imi amintesc ca eram copil si ma speria ideea de a fi doua ca mine. De obicei eu eram intinsa in pat si, undeva desupra mea, la o oarecare dinstanta, era 'cealalta'. Ma privea si mi se facea tema. Teama m-a tinut mult timp, ori de cate ori eram doua.Stiam ca tot eu sunt, dar nu imi puteam explica cum ma pot simti pe mine insami in doua locuri diferite. Acum, amintindu-mi, ma intreb cum de nu eram curioasa cum de puteam exista fixic doua. Nedumerirea mea era cum de ma pot simti pe mine insami si colo si colo. Si sentimentul asta de a fi 'doua' era in stransa legatura cu in vis (ani de zile l-am avut, dar tot sub impactul fricii) in care urmaream o circulara neagra on and on si nu putea ajunge in mijloc la timpul care trebuia.

...sentimentul ca ai ajuns prea tarziu, ca nu mai e nevoie sa fii acolo, tu.

 

Apoi mai tarziu imi placea sa vad particule fine in imediata apropiere a ochilor, ca si cand absolut tot ce se vede cu ochiul liber este compus din miliarde de particule minuscule. Imi crea sentimentul de autodisipare, ca si cand te-ai reintegra in ceva firesc, ca si cand ai fi o bucata de unt care se topeste in ceva ce e firesc a se incorpora si a se reincorpora in altceva, la fel de firesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in asa hal de grandomanie ai ajuns?

Se numeste confidenta in esenta pura si narcisism acut. Grandomania este arogarea unor merite necorespunzatoare. Ori in cazul meu totul corespunde pefect.:) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suntem unici. Asa se spune. Dar ce ar fi daca intr-o zi te-ai intalni cu tine?

M-am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Wow, ar fi tare sa descopar ca mai exista si o alta "eu". Nu stiu, probabil as fi socata..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suntem unici. Asa se spune. Dar ce ar fi daca intr-o zi te-ai intalni cu tine?

 

imi aduce aminte de versurile melodiilor lui pavel stratan...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×