Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
trecator87

Triburile de credinciosi

Rate this topic

Recommended Posts

Aflati ca maine un asteroid se indreapta inevitabil spre Terra. Ce-ar fi mai bun de facut ?! 1000 de rugaciuni sau o racheta nucleara ?! :focus:

Aflati ca maine un asteroid se indreapta inevitabil spre Terra. Ce-ar fi mai bun de facut ?! 1000 de rugaciuni sau o racheta nucleara ?! :o:

Si una si alta ! :lol:

m-as bucura de prezent ... mi-as deschide inima si mi-as inchide ratiunea

Aflati ca maine un asteroid se indreapta inevitabil spre Terra. Ce-ar fi mai bun de facut ?! 1000 de rugaciuni sau o racheta nucleara ?! :blink:

rationament: o racheta nucleara nu stiu sa fac, dar rugaciuni stiu cateva

raspuns la intrebare: fiecare va face ce stie!

Toti am vazut la tv puterea unei rachete nucleare dar putini cunosc forta si puterea rugaciunii.Intr-un astfel de caz eu as spune mai intai o rugaciune...sa nimeresc cu racheta respectiva asteroidul.O simpla defectiune tehnica sau o eroare umana si asteroidul ne pica in cap cu tot cu racheta.

Daca a fost posibil un WTC cu toata tehnica mileniului 3 nu cred ca cineva se poate baza exclusiv pe asta.

Ne vom ruga la o divinitate supremă să ne scape de apocalipsă sau vom acţiona noi,
Edited by Pippo

Toti am vazut la tv puterea unei rachete nucleare dar putini cunosc forta si puterea rugaciunii.Intr-un astfel de caz eu as spune mai intai o rugaciune...sa nimeresc cu racheta respectiva asteroidul.O simpla defectiune tehnica sau o eroare umana si asteroidul ne pica in cap cu tot cu racheta. [...]

Din punctul meu de vedere, timpul irosit cu rugăciunea de către cei direct implicaţi

Sign in to follow this