Sari la conținut
Forum Roportal
CATALIN IONESCU

Credinta-pocainta-botez-mintuire-

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sper sa fie oe gustul tututor!

[snapbacca]56586[/snapbacca]

 

 

As dori sa discutam si despre acest subiect deorece este nevoie de multa lumina din Cuvintul Sfint in ce priveste triada CREDINTA-POCAINTA-BOTEZ=MINTUIRE.Am citit parerile atitora pe acest site in ce priveste mintuirea,biserica,credinta,botezul,etc si se spun multe lucruri fanteziste care nu isi gasesc corespondent biblic.Daca nus e citeste Cuvintuil Sfint,care este atit de simplu,e mai bine sa tacem,decit sa ne lansam in ipoteze si presupunerim,pareri si idei care mai de care mai indraznete...Se vb mult despre botez,fara sa fie cunoscuta utilitatea lui,semnificatia lui...Se face caz de religii,culte si tot felul de ritualuri care nu au nimic comun cu Biblia,cu ceea ce faceau vechii crestini!Daca vom face si noi ce faceau ei,vom fi si noi ceea ce au fost ei!Sa ne ajute Dumnezeu!Amin!Astept mesajele voastre aici si pe emailu meu:maap_ro@yahoo.com.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori sa discutam si despre acest subiect deorece este nevoie de multa lumina din Cuvintul Sfint in ce priveste triada CREDINTA-POCAINTA-BOTEZ=MINTUIRE.Am citit parerile atitora pe acest site in ce priveste mintuirea,biserica,credinta,botezul,etc  si se spun multe lucruri fanteziste care nu isi gasesc corespondent biblic.Daca nus e citeste Cuvintuil Sfint,care este atit de simplu,e mai bine sa tacem,decit sa ne lansam in ipoteze  si presupunerim,pareri si idei care mai de care mai indraznete...Se vb mult despre botez,fara sa fie cunoscuta utilitatea lui,semnificatia lui...Se face caz de religii,culte si tot felul de ritualuri care nu au nimic comun cu Biblia,cu ceea ce faceau vechii crestini!Daca vom face si noi ce faceau ei,vom fi si noi ceea ce au fost ei!Sa ne ajute Dumnezeu!Amin!Astept mesajele voastre aici si pe emailu meu:maap_ro@yahoo.com.

[snapbacca]56633[/snapbacca]

 

 

Nu accepta nimeni o discutie cu Biblia in mina pe tema asta??Domnul sa fie cu noi!

post-6956-1122488573_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca doresti sa legi un dialog, poate ar trebui sa mai ajustezi cate ceva la atitudinea pe care o ai fata de ceilalti forumisti. prea le stii tu pe toate si toti ceilalti sunt pe dinafara.

aici se face schimb de idei nu se tin predici.

daca nu, poti monologa in continuare...

 

nu te supara, ca n-am zis-o cu rautate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu se citeste Cuvintul Sfint, care este atit de simplu, e mai bine sa tacem, decit sa ne lansam in ipoteze si presupuneri, pareri si idei care mai de care mai indraznete...

[snapbacca]56633[/snapbacca]

Propui sa dialogam in citate biblice? Eu sa dau un citat, tu sa gasesti altul... fara sa ne spunem si propriile pareri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu Catalin. Ar trebui sa fi citit Biblia pentru a vb despre spiritualitate. Parerile proprii vin in urma studierii subiectului in sine. Si unde altundeva poate fi gasit mai bine detaliat si mai clar mesajul lui Dumnezeu decat in Biblie, in Cuvantul Sau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca doresti sa legi un dialog, poate ar trebui sa mai ajustezi cate ceva la atitudinea pe care o ai fata de ceilalti forumisti. prea le stii tu pe toate si toti ceilalti sunt pe dinafara.

aici se face schimb de idei nu se tin predici.

daca nu, poti monologa in continuare...

 

nu te supara, ca n-am zis-o cu rautate.

[snapbacca]57258[/snapbacca]

 

 

Daca tu asta ai inteles din ce am scris eu...nu ai inteles nimic!Tot cu parere de rau am spus-o...Mersi pentru sfat!

post-7181-1122723070_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Propui sa dialogam in citate biblice? Eu sa dau un citat, tu sa gasesti altul... fara sa ne spunem si propriile pareri?

[snapbacca]57304[/snapbacca]

 

 

 

Maria B,

 

 

Nu te supara,dar Biblia este singura care poate" da cu parerea "...Ea singura vb despre ea...Este REPERUL,daca vreti al unei vieti, al unei conduite crestine asa cum era in vremea apostolilor si nu cum vrem sau ni se pare noua.Biblia nu lasa nici loc de interpretare,nici nu negociaza cu noi...Cine vrea sa accepte totul asa cum este scris,bine,cine nu,iar bine...Toate bune!Dar ar fi si mai bun, daca cei care imi raspund,sa uzeze de mai putina ironie...

post-7181-1122723636_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:good: CATALIN IONESCU

:doh: CATALIN I.

 

Prin regulamentul roportalului nu ai voie sa folosesti mai mult decat un cont pe acest forum. Te rog sa ramai la DOAR UNUL din cele doua pe care le-ai creat pana acum. Multumesc.

 

Daca nu ai citit inca regulamentul DA CLICca AICI! ACUM!!! Multumesc.

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Biblia este singura care poate "da cu parerea"

[snapbacca]57712[/snapbacca]

 

cand alegem un citat din Biblie, deja ne dam cu parerea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×