Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ce este sufletul?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

.......acum ceva timp sa-a organizat un concurs de eseuri ce avea ca principala intrebare ce este sufletul?......intrebare mi-a atras atentia de la prima privire si chiar m-a pus pe ginduri.....mai multe informatii puteti afla pe www.suflet.artadeatrai.ro

as dori sa stiu parerea voastra despre suflet ........daca exista si daca da atunci ce este si prin ce se defineste

Editat de midnight-ghost

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai sufletul...hmmm...pai cred ca exista...dar prin ce se defineste...nuj...asta e ceea e ne diferentiaza de celalate vietuitoare....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce e sufletul ...hhhhhhhh...grea intrebare

 

cred ca e acea parte din nou care sufera, iubeste deci concluzie partea care traieste viata intens ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am idee daca exista sufletul.Dar daca exista eu la-as defini ca fiind acea stare care ne ofera sentimente,care ne face sa fim sensibili. Cred...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu consider ca sufletul este ceea ce Dumnezeu creaza pentru fiecare om in momentul conceptiei. Sufletul este scanteia de dumnezeire din om.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu consider ca sufletul este ceea ce Dumnezeu creaza pentru fiecare om in momentul conceptiei. Sufletul este scanteia de dumnezeire din om.

 

draga Mariuca, nu consideri ca ar fi sanatos din partea cuiva care a terminat teologia sa defineasca un pic mai serios partea asta divina din om, decat cu un simplu "parerea mea"? niste explicatii biblice, sau definitii biblice nu exista?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×