Sari la conținut
Forum Roportal
Baba Cloanta

Să renunţ la el pentru ai mei?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu sunt parinte, sunt un om care a facut multe greseli si daca ma intrebi pe mine in momentele astea, ti-as zice sa nu renunti la familie pentru nimeni si nimic in lumea.

Dar, cati ani ai? Cat de serioasa e relatia cu baiatul asta? De cand sunteti impreuna? Parintii tai nu ii suporta numai religia sau mai stiu ei si alte detalii?

 

Dupa ce imi raspunzi o sa iti argumentez si raspunsul meu, eventual si cu un exemplu. :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce e mai important pentru un părinte? Fericirea copilului său, sau faptul că

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu. Nu cred ca vor face asa ceva, sa rupa orice legatura cu tine, chiar daca au amenintat. Poate un timp veti fi suparati, dar nu va fi nimic definitiv. Acum insa trebuie sa te gandesti cat de serioasa e relatia cu baiatul asta, pentru ca mie mi se pare doar o iubire de adolescenti, cu tinut secret relatia, tu care depinzi de parinti financiar... etc.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum un an si jumatate am trecut prin acelasi lucru ca si tine. relatia a durat 3 ani ...timp in care eu nu realizam ce fel de om e. am avut multe scandaluri cu parintii mei ...se ajunsese la amenintari mult mai grave care ma dureau( si la un momentat sa imi zica si el acelasi lucru ), vecinii ma urmareau , cat despre partea financiara .....mi-e si rusine sa spun ...mai deloc, in plus mi s-a spus sa ma duc la tatal meu ( parintii mei fiind divortati ) .ajunsesem sa ii urasc sa nu mai vreau sa ii vad. reactionand asa gresesc , e mai bine sa discute cu tine sa te apropie mai mult daca nu o fac ei incerca tu (indepartandu-te fac mult mai rau ) si sa te lase in pace " omul din greseli invata " dupa atata timp si atata iubire am ajuns sa urasc acel om sa nu vreau sa il mai vad in viata mea sa imi schimb nr de telefon ori de cate ori il afla . parerea mea ....gandeste-te f bine ce ai de facut ...parintii iti vor fi alaturi mereu chiar daca faci greseli si cateodata procedeaza gresit ca si in cazul asta.

Editat de sweet_butterfly_ella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu as fi curioasa sa stiu care va sunt religiile. se pare ca acest aspect e destul de important.

si pana la o anumita varsta, intr-adevar parintii stiu mult mai bine ce e bine sic e nu. dar asta nu e un motiv sa ameninte. se pare ca nu-si gasesc cuvintele si metodele sa te convinga si sa-ti arate ce anume este gresit in relatia voastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar, cati ani ai? Cat de serioasa e relatia cu baiatul asta? De cand sunteti impreuna? Parintii tai nu ii suporta numai religia sau mai stiu ei si alte detalii?

 

Am 21 de ani. Suntem

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu as fi curioasa sa stiu care va sunt religiile. se pare ca acest aspect e destul de important.

 

El e ortodox, ai mei sunt protestanţi; eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×