Sari la conținut
Forum Roportal
tjedy2000

Independenta Kosovo

Postări Recomandate

Pareri legate de independenta Kosovo.

Scenarii pentru Corsica, Tara Bascilor, Transnistria...

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate tarile vor recunoaste pana la urma independenta regiunii Kosovo(cred ca in final,si Serbia va recunoaste),problema liderilor din aceasta regiune este ca in cateva luni(timp in care albanezii vor fi fericiti ca au asistat la un eveniment istoric,au propriul stat,s-au desprins de sarbi,etc),vor trebui sa dovedeasca faptul ca sunt capabili sa asigure protectie cetatenilor,pe cat posibil locuri de munca,si toate celelalte servicii.......sper sa se descurce.

 

In c elelalte regiuni in care se vrea independenta.......banuiesc ca vor aduce in discutie Kosovo,dar acestia au beneficiat de simpatia multor tari,pentru incercarile de epurare etnica facute de sarbi,opresiune religioasa,discriminare,etc.......cu totul altfel ar fi tratat statul transnistran,de ex.

Editat de Glamorous_witch_girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se va crea un precedent urat cu acest Kosovo..

..................

daca iese in favoarea lor...!!!!

ne trezim cu ungurii pe cap ca vor si ei Transilvania...

...................

hmm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se va crea un precedent urat cu acest Kosovo..

..................

daca iese in favoarea lor...!!!!

ne trezim cu ungurii pe cap ca vor si ei Transilvania...

Nu-ţi face griji, n-or să vină la tine să o ceară. Presupun că n-o ai la tine, nu? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-ţi face griji, n-or să vină la tine să o ceară. Presupun că n-o ai la tine, nu? :lol2:

ba o am la mine.... ;)

dar nici de-al dreaku nu o dau. :ermm:

...........................

de ce crezi tu ca Romania este una din putinele tari care s-a opus?

...................precedentul ala de care ziceam................................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Domnule Harald, Milosevici nu a mai condus Serbia din 2000. Kosovo a primit o autonomie larga. Ce au facut cu ea? Si-au proclamat independenta! Exact motivul pt. care Milosevici s-a opus oferirii ei! Sarbii au fost mintiti, si-au trimis liderul in mainile celor care i-au bombardat pt. ca li s-a spus ca el era marea problema si pana la urma aceiasi misei i-au sprijinit pe albanezi sa-si declare independenta.

 

De c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se va crea un precedent urat cu acest Kosovo..

..................

daca iese in favoarea lor...!!!!

ne trezim cu ungurii pe cap ca vor si ei Transilvania...

...................

hmm

Ce ziceai???

http://groups.google.com/group/pisicaverde...48dd0c9513c8486

 

Ma, pe bunicu meu in 41 l-a batut un ungur (el era mic pe vremea aia, si singura lui vina a fost ca vorbea romaneste) si acum pot sa zic ca ei vor avea Transilvania cand nu o sa mai fie sange din neamu meu pe pamantu asta. Pe scurt Over my dead body!

 

Cat despre kosovari... sa fie sanatosi.. si noi am avut probleme cu alte neamuri, si asta se vede si acum, cand avem regiuni de romani in alte tari...

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ziceai???

http://groups.google.com/group/pisicaverde...48dd0c9513c8486

 

Ma, pe bunicu meu in 41 l-a batut un ungur (el era mic pe vremea aia, si singura lui vina a fost ca vorbea romaneste) si acum pot sa zic ca ei vor avea Transilvania cand nu o sa mai fie sange din neamu meu pe pamantu asta. Pe scurt Over my dead body!

 

Cat despre kosovari... sa fie sanatosi.. si noi am avut probleme cu alte neamuri, si asta se vede si acum, cand avem regiuni de romani in alte tari...

Ma, bunicul meu a facut armata in Ungaria..in timpul razboiului..si de cate ori prindea un ungur in offside, il ardea la adn..

bataie nu gluma..

(dar bunicum meu a fost mai mare pe vremea aia)

 

De c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×