Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

subtila cadere in pacat reloaded

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:jester: gata....se pare ca nu ne intelegem...zi-mi tu ce ai inteles din ce ai scris acolo mai pe scurt :bataita:

 

ce inteleg eu:

 

lui Adam i s-a dat raiul sa se bucure de el ...sa traiasca fericit cu Eva veci...nu sa se-apuce sa analizeze de ce l-a facut Dumnezeu rai

 

lui Lucifer i s-a dat grad inalt si stralucire ca sa se foloseasca si bucure de ele ... nu ca sa acapareze puterea

 

in momentul in care incepi sa analizezi viata incepe sa se nasca sentimentul posesiunii puterii asupra ei ... insa daca ai intelepciunea sa te bucuri in cumpatare, prin contemplare de ea ... toata intelepciunea de care vei avea nevoie vaf i la indemana ta la timpul potrivit

 

numa' bine, pisi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci vrei să spui că analiza raţională a vieţii este un păcat? :bataita:

 

Noi trebuie numai să ne bucurăm de ceea ce avem şi să ne mulţumim cu at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce inteleg eu:

 

lui Adam i s-a dat raiul sa se bucure de el ...sa traiasca fericit cu Eva veci...nu sa se-apuce sa analizeze de ce l-a facut Dumnezeu rai

 

lui Lucifer i s-a dat grad inalt si stralucire ca sa se foloseasca si bucure de ele ... nu ca sa acapareze puterea

 

in momentul in care incepi sa analizezi viata incepe sa se nasca sentimentul posesiunii puterii asupra ei ... insa daca ai intelepciunea sa te bucuri in cumpatare, prin contemplare de ea ... toata intelepciunea de care vei avea nevoie vaf i la indemana ta la timpul potrivit

 

numa' bine, pisi

asa mai merge.vezi ca poti fi mai concreta. :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
esti convinsa ca ai inteles ce a spus? :bataita: nu de alta dar se pare ca tragi concluzii inainte sa intrebi.... :jester:

multa iubire

 

Pai sa vedem. Tu de exemplu ce concluzie tragi din -> lui Adam i s-a dat raiul sa se bucure de el ...sa traiasca fericit cu Eva veci...nu sa se-apuce sa analizeze de ce l-a facut Dumnezeu rai ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai sa vedem. Tu de exemplu ce concluzie tragi din -> lui Adam i s-a dat raiul sa se bucure de el ...sa traiasca fericit cu Eva veci...nu sa se-apuce sa analizeze de ce l-a facut Dumnezeu rai ?

pentru mine e clar ce a vrut sa spuna ... dar daca ai nelamuriri intreaba-o pe ea.....eu nu le am :bataita:

multa iubire

ps nu scoate din context...... :jester:

multa iubire

Editat de the listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru mine e clar ce a vrut sa spuna ... dar daca ai nelamuriri intreaba-o pe ea.....eu nu le am :pope:

multa iubire

ps nu scoate din context...... :lol:

multa iubire

 

Eu te-am intrebat ceva, daca nu vrei sa raspunzi e poti sa spui asa, nu am nevoie de ocolisuri ipocrite. Mult respect pana atunci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu te-am intrebat ceva, daca nu vrei sa raspunzi e poti sa spui asa, nu am nevoie de ocolisuri ipocrite. Mult respect pana atunci.

ce am spus ramine valabil.... :pope: .....fi convins ca daca nu vroiam sa raspund iti spuneam ca nu vreau- deci analiza ta e gresita.... :lol: daca nu ti se va raspunde la intrebare o voi face ..... ;) mi se pare normal sa raspunda cea care a deschis topicul la nelamuriri inainte sa se traga concluzii( cum s-a incercat la " misto") .... :D

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×