Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Terra - un laborator genetic

Postări Recomandate

Poi daca pamantul a fost distrus la potop ... atunci din ce cauza mai exista si astazi?

Sau voi ce-i care traiti cu capul in ceruri nu stiti ca pamantul mai exista si astazi?

A vrut sa spuna ca civilizatiile au fost distruse de un potop....eu cred sincer ca mai multe rase e.t s-au jucat de-a Dumnezeu si ne-au adus potopul si acum tot acele rase ne conduc din umbra prin intermediul masoneriei....cum altfel.... :-)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fabricam arca!!!  a lui Noe n-a fost destul de incapator pentru tot ce se povesteste, nici de departe.

 

N-a fost nici potop sau ceva distrus, insa in acele zile daca un rau s-a umflat si s-a revarsat credeau ca a cuprins "toata lumea" ...  lumea lor era cat vedeau cu ochii ...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici vorba de laborator sau altceva, cam toate datele indica faptul ca suntem izolati la modul obiectiv, probabil suntem o civilizatie prea tânără, probabil că pe hartile galactice intocmite cu miliarde de ani in urma aici nu apare nimic interesant, iar astazi aici avem un perete de deseuri galactice „Creșa din Orion”, o zona plina de nebuloase, nove stelare, ... ce cuprinde toata regiunea pe o distanta de cca. 10.ooo ani lumină.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiindca novele, supernovele si norii galactici distrug toate sistemele planetare aflate in calea expansiunii lor.

 

Adica daca am avea o supernova la cativa ani lumina de noi, atunci ar incepe regeneza tuturor sistemelor inclusiv a sistemului nostru planetar, plus o poluare cu gaz si praf pe distante de sute de ani lumina.


Daca sunt deseuri atunci de ce e cresa? Cresa presupune stele tinere

Tocmai ca stelele tinere fac tot haosul in univers, ele dau mereu alte si alte generatii de alte stele tinere prin fenomene extreme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×