Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi place Domingo atunci cand interpreteaza "E lucevan le stelle". Se dedica mai mult,pune mai multa pasiune.

 

 

si mie este una din preferatele mele

 

http://it.youtube.com/watch?v=fTphvKfq2RM

 

, alaturi de

 

http://it.youtube.com/watch?v=9hMlBd41M8A

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Il admir pe Pavarotti deoarece el a fost singurul care a imbinat opera cu alte genuri muzicale,colaborand cu numerosi artisti. Datorita lui,acum ceva timp,am inceput sa ascult opera.

 

Il ador pe Pavarotti.

 

Pavarotti - La Donna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

quote name='ana _' date='Feb 3 2009, 07:39 PM' post='1059844522']

Il ador pe Pavarotti.

 

 

Pavarotti - Recondita armonia - Tosca, Puccini

 

 

Dedicatie pentru tosca_5! ;)

 

 

 

 

Multumesc , Tosca este opera mea preferata

 

 

 

iar pentru tine doua din cele mai frumoase arii de opera in cele mai extraodinare interpretari :

 

 

E lucevan le stelle

 

[

 

 

 

si Callas in "Vissi d'arte "!

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna ziua, Tosca_5.

 

Am o intrebare cat se poate de serioasa si cred ca ai fi in masura sa-mi raspunzi, din postura ta de fin cunoscator al artei: ce parere ai despre mult-laudatul Costel Busuioc?

Te intreb pentru ca eu unul cred ca are o voce destul de slaba si, sa fiu iertat, dar falseaza in fiecare arie pe care o interpreteaza! Dintre toti "amatorii", ma refer la cei fara o pregatire muzicala, cel mai talentat mi se pare Paul Potts.

 

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua, Tosca_5.

 

Am o intrebare cat se poate de serioasa si cred ca ai fi in masura sa-mi raspunzi, din postura ta de fin cunoscator al artei: ce parere ai despre mult-laudatul Costel Busuioc?

Te intreb pentru ca eu unul cred ca are o voce destul de slaba si, sa fiu iertat, dar falseaza in fiecare arie pe care o interpreteaza! Dintre toti "amatorii", ma refer la cei fara o pregatire muzicala, cel mai talentat mi se pare Paul Potts.

 

Multumesc.

Doctore,iti raspund si eu,sper ca nu te superi.

Costel are o voce mult mai puternica si mai profunda decat Potts. Acesta din urma depune foarte mult efort atunci cand interpreteaza arii,mai ales Nessun Dorma. Costel este la inceput de drum,nu are studii de specialitate. Cand va lua si lectii de canto si va avea control deplin asupra vocii sale vei vedea ca este un tenor exceptional !

Uite,iti postez aici un filmulet,sa-mi spui ce parere ai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai tu ce ai cu Nessun Dorma ;)

 

 

Uite aici Mario Lanza cantand Nessun Dorma

Ce zici?

Editat de Kahila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai tu ce ai cu Nessun Dorma :lol2:

 

 

Uite aici Mario Lanza cantand Nessun Dorma

Ce zici?

Imi plac foarte mult versurile.

Oricum, Pavarotti este taticul,de fiecare data cand il ascult,simt ca ceva tresare in mine :pardon:

Uite,special pentru tine Pavarotti 1980 Nessun Dorma

In 2007 am fost foarte afectat de moartea lui.

Editat de AH45

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ptr.dR.LOVE

Despre Costel s-a scris enorm. "Pavarotti din Banat ",o exagerare fara acoperire ,eu nu cred in povesti si succes fulminant .

Talent si voce neinstruita , cam tarziu la 35 de ani sa se apuce sa invete , daca ramane cantaret de nunti si susanele ok , dar sa nu viseze opera , IMPOSIBIL ! Are nevoie de multa munca si cultura generala si muzicala ,rafinament , teorie , educatie , rabdare sa treaca peste toate etapele studiului unui viitor tenor , ori el nu are timp, este nevoie de munca multa ,scrificiu , modestie , el cum spuneam numai are timp ca la 35 de ani sa inceapa ce at fi trebuit sa faca la 15 -18 -20 de ani ...

 

Media , impresarii , sony , toti l-au folosit el nici nu a realizat ce se intampla cu el .

Eu am fost de partea lui orice s-a spus , unul care a muncit din greu si a avut sansa sa iasa din mizerie trebuie sustinut, dar in limita bunului simt .

Cine l-a numit "Pavarotti " si-a batut joc de el , Costel este un miel de sacrificiu si va fi uitat cand va aparea alt "fenomen " , daca este destept va profita de sansa ,va incerca sa ia ce poate din ce i se ofera , si daca se limiteaza la cantat canzonete la nunti si spectacole de piata , va avea bani si succes si nu va trebui sa se intoarca la mistrie .

 

cei care-l amagesc ca va ajunge sa cante pe o scena a unui teatru liric i sunt criminali , cand va realiza eseculva si dezamagit si visul se va spulbera .

 

 

http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-radi...u-dimineata.htm

 

CONCERT EROUL DIN SPANIA, FAŢĂ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×