Sari la conținut
Forum Roportal
vali_

Sex astral si magie sexuala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

totul este foarte usor tehnic vorbind practica ne omoara si mentinerea amintirilor la intoarcerea in corpul fizic

Hai sa vedem....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

totul este foarte usor tehnic vorbind practica ne omoara si mentinerea amintirilor la intoarcerea in corpul fizic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci totul consta in trecerea din starea de treaz in starea de somn in pragul trecerii tre sa constientizezi trecerea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci totul consta in trecerea din starea de treaz in starea de somn in pragul trecerii tre sa constientizezi trecerea .

Incearca sa spui si cum! Pentru necunoscatori...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci totul consta in trecerea din starea de treaz in starea de somn in pragul trecerii tre sa constientizezi trecerea .

da, dar aici e buba, nu pot trece constienta dincolo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, dar aici e buba, nu pot trece constienta dincolo

Nici eu nu cred ca pot. Vali, spune-ne cum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va intindeti in pat cu fata in sus si palmele in sus imaginati-va partenerul simti-ti cum va luati de mana si impreauna parasi-ti corpul fizic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va intindeti in pat cu fata in sus si palmele in sus imaginati-va partenerul simti-ti cum va luati de mana si impreauna parasi-ti corpul fizic.

Si cum stiu cand am parasit corpul fizic? Cand am senzatia aia ca plutesc undeva deasupra si vad totul de sus? Asta e?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici eu nu cred ca pot. Vali, spune-ne cum...

Pai este destul de simplu daca exersezi seara de seara

Trebuie sa te asezi cu fata in sus....tinand mainile pe langa corp...cu palmele in sus...orice ar fi trebuie sa ignori simptomele corpului si sa nu te misti din acea pozitie deloc...pana cand nu iti mai simti corpul si nu mai constituie partea cu care simti preponderent...Apoi trebuie sa iti alegi in minte un obiect care este foarte usor pt tine sa il mentii ca si imagine mentala...si sa il vizualizezi continuu..De exemplu un mar....Tii imaginea lui pe ecranul mental si te concentrezi doar asupra lui fara a te gandi la altceva.....Incerci pe cat posibil sa nu te mai gandesti la nimic...Iar daca apar ganduri nu te lupta cu ele ci lasa-le sa treaca fara a le acorda mare importanta.....Daca reusesti sa iti mentii atentia intr-un singur punct destul de mult....starea de somn va veni...insa trecerea in alt plan al constiintei se va face constient...iar tu te vei trezi cum ar veni in propriul vis si vei realiza ca te aflii in lumea onirica si ca poti experimenta astralul..atunci cand atiungi acea stare de revelatie incerca sa faci un salt ...iar atunci vei iesi din corp instantaneu....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum stiu cand am parasit corpul fizic? Cand am senzatia aia ca plutesc undeva deasupra si vad totul de sus? Asta e?

 

 

:lol2: nu neaparat....esti doar tu ca si corp astral...esti o energie, nu o materie...cum naiba sa ma exprim...tu esti nematerialul din tine...necorporalul din tine, mai precis.

hai ca am un stil de a explica.... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×