Sari la conținut
Forum Roportal
CssC

Cine cumpara arta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cati dintre voi ati cumparat: pictura, grafica, desen, sculptura, in ultimi cinci ani? Aceste lucruri cumparate de la un absolvent sau student al unui institut de arta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am creat un culoar bun de vanzare a lucrarilor de arta pentru multi tineri !

 

Dupa cum se vede, nu vei intalni multi oameni sa-ti recepteze corect mesajul. Oamenii vor crede ca cine stie ce ascunzi in intrebarea ta. Am facut si aici o oferta de promovare a tinerilor spre a putea sa isi deschida un drum, pentru a putea sa inteleaga ca si opera lor poate valora ceva. Vei vedea insa ca oamenii sunt mai interesati sa otraveasca gesturile nobile decat sa creeze un sistem in care sa ne fie tuturor mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cati dintre voi ati cumparat: pictura, grafica, desen, sculptura, in ultimi cinci ani? Aceste lucruri cumparate de la un absolvent sau student al unui institut de arta.

 

 

Buna intrebare.RASPUNSUL DOAR IN NOI IL PUTEM GASI.

Da si eu ma intreb mereu de ce lumea cumpara kitchuri in loc sa promoveze arta adevarata.

Eu sunt o colectionara de arta contemporana de multi ani, imi dadeam si trei,patru salarii pentru a avea un tablou sau o sculptura de la Ferch,Gaga ,Ciolac,Vreme Leon,Vreme Xenia,Nutiu Romulus,Luigi Varga,Dure Diodor,Jecza ,Dumitrascu,Pamfil,Oravitzan Silviu,Luca Adalbert,Popa Gabriel,Popa Doina,Ungor,Cinghita,Calarasanu,Olariu,Streletz,Raducanu,Szakats,Fackner si lista poate continua cu cei mai tineri.

Galeriile sunt goale,rar vezi lume ca la ...Moll.Vernisajele numai au fastul de odinioara,cand erau EVENIMENT!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Durerea cea mare e ca nu vine lumea nici macar sa se uite. Nu se taie BILET la intrare, e gratuit sa te uiti!si pe langa asta mai bei si un pahar de sampanie sau iei o degustare:)). Totul se intampla in cerc restrans.

De ce nu vine lumea la vernisaje? Probabil pentru ca nu este show, nu e distractie, si nu se deruleaza in timp, e ceva ce poti sa vezi si maine.

Se cumpara lucruri ce au impact doar pentru o zi: barfa, scandalul....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aceste lucruri cumparate de la un absolvent sau student al unui institut de arta.

Stiu io cine l-o fi facut....

 

Am luat un tablou mic de tot, cam cat un sfert dintr-un monitor... L-am pus in rama si l-am facut cadou.... Era pe panza, si infatisa un peisaj de iarna... Pe spate scria "Hand painted in Bacau by [o semnatura]".... Sincer, era dragut....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va propun ceva : poate deschidem gustul si celor care nu au intrat niciodata intr.o galerie, sa discutam un tablou al unui artist cunoascut ,pe zi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va propun ceva : poate deschidem gustul si celor care nu au intrat niciodata intr.o galerie, sa discutam un tablou al unui artist cunoascut ,pe zi.

Io sincer, am mers in galerii din astea, si is frumoase, da totusi, atatia bani... Da o fost chestii care sa imi placa, da io inot in tablouri si asa (unchiu meu o fost pictor)... Daca mai iau numa ca imi plac nu am unde le pune...

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×