Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

Profetii False: Ellen G. White si alti guru

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu pot sa stiu cat a fost inspirata si cat nu,cert este faptul ca eu am citit cateva din cartile scrise de ea,si am fost placut impresionat.Gasesc scrierea cu mult bun simt si de o maniera eleganta.Ca o fi profet ca n-o fi...e alta traba, dar citesc ca pe oricare alta carte si pana acum nu am gasit nimic "strigator la cer".Apreciam chiar daca era scris de LENIN sau MAHOMED.Oare nu sunteti prea rautaciosi?

Nu te intereseaza Scriptura, de aceea spui asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu pot sa stiu cat a fost inspirata si cat nu,cert este faptul ca eu am citit cateva din cartile scrise de ea,si am fost placut impresionat.Gasesc scrierea cu mult bun simt si de o maniera eleganta.Ca o fi profet ca n-o fi...e alta traba, dar citesc ca pe oricare alta carte si pana acum nu am gasit nimic "strigator la cer".Apreciam chiar daca era scris de LENIN sau MAHOMED.Oare nu sunteti prea rautaciosi?

 

.......se pare insa ca unii ca zexe nu o pot ,,suferi,, chiar daca a scris ca orice alt

scriitor si mai ales a precizat clar ca NU se situeaza catusi de putin pe vreo pozitie de egalitate

cu scripturile......ci doar doreste prin ceea ce a scris sa CONDUCA cititorul spre

STUDIUL Scripturii...... :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.......se pare insa ca unii ca zexe nu o pot ,,suferi,, chiar daca a scris ca orice alt

scriitor si mai ales a precizat clar ca NU se situeaza catusi de putin pe vreo pozitie de egalitate

cu scripturile......ci doar doreste prin ceea ce a scris sa CONDUCA cititorul spre

STUDIUL Scripturii...... :blink:

Crezi Scriptura? Atunci coana mare e o mincinoasa!!! Scrie negru direct! O faci si tu mincinoasa? Sau refuzi acest vers?

 

Romani 3

 

4Nicidecum! Dimpotrivă, Dumnezeu să fie găsit adevărat şi toţi oamenii să fie găsiţi mincinoşi, după cum este scris: ,,Ca să fii găsit neprihănit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi Scriptura? Atunci coana mare e o mincinoasa!!! Scrie negru direct! O faci si tu mincinoasa? Sau refuzi acest vers?

 

Romani 3

 

4Nicidecum! Dimpotrivă, Dumnezeu să fie găsit adevărat şi toţi oamenii să fie găsiţi mincinoşi, după cum este scris: ,,Ca să fii găsit neprihănit

Editat de leo luke

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mărturii ale martorilor oculari ai viziunilor doamnei White

 

Nu, nu sunt povestirile despre care aţi citit la şcoala AZŞ.

 

Nu, nu sunt povestirile pe care le-aţi văzut publicate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

......din nou repeti aceleasi rastalmaciri de pe ellenwhiteexposed....dovediti deja ca mincinosi....

.......si care de fapt nici nu prea au ce sa-i gaseasca........

......in concluzie.....n-ai reusit s-o ,,dovedesti,, pe ,,prietena,, ta....cu nimic...... :blink: :D

 

......mai bine apucate de studiu argumentat la..... http://www.azsromania.org/egw/index.htm

......sau la ..... http://www.danielsiapocalipsa.ro/documents/102.html

Editat de Enki
nu mai cita tot mesajul!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
......din nou repeti aceleasi rastalmaciri de pe ellenwhiteexposed....dovediti deja ca mincinosi....

Cum au fost dovediti ca sunt mincinosi? :blink: Argumenteaza de ce sunt mincinosi. De ce sunt rastalmaciri si ce nu e adevarat. Cu dovezi.

Si pentru ultima data: nu mai cita intregul mesaj!!!

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) Argumenteaza de ce sunt mincinosi. De ce sunt rastalmaciri si ce nu e adevarat. Cu dovezi.

Si pentru ultima data: nu mai cita intregul mesaj!!!

 

......am mai argumentat cel putin o data.....cat despre ,,repetari,,.....

......mai intai spune-i lu zexe sa nu mai repete citate......iar eu am extras doar o mica parte

din ,,repetarile,, lui ......pt. a arata de fapt ca se contrazice......incearca sa fii ,,impartiala,,...

chiar daca nu-ti convin ,,teoriile,, unora....... :aranjare:

Editat de leo luke

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai argumentat cel putin o data, inseamna ca nu te deranjeaza sa mai argumentezi si a doua oara, avand in vedere ca multe din mesajele tale le repeti de cel putin 5-6-7 ori.

Deci, cum au fost dovediti mincinosi? In ce fel sunt acelea rastalmaciri? Ce nu e adevarat? Cu dovezi. Senchiu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ai argumentat cel putin o data, inseamna ca nu te deranjeaza sa mai argumentezi si a doua oara, avand in vedere ca multe din mesajele tale le repeti de cel putin 5-6-7 ori.

Deci, cum au fost dovediti mincinosi? In ce fel sunt acelea rastalmaciri? Ce nu e adevarat? Cu dovezi. Senchiu.

 

......din capul locului .....nu au dovezi ca ea nu ar fi respectat biblia...prin

tot ce a facut si a scris......daca aveau eu si multi altii.....am fi ,,negat-o,,

imediat..... :aranjare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×