Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

Profetii False: Ellen G. White si alti guru

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu, nu, nu... au spus ca au fost demontate toate acuzatiile mincinoase, da? Ok, Care sunt acele acuzatii si cum au fost demonstrate ca sunt mincinoase? Ca asa e usor sa spui: aaa, pai s-a demonstrat ca acuzatiile sunt mincinoase, dar sa nu ne spui cum s-a demnonstrat, capisci? :stars:

Deci: Care sunt acele acuzatii si cum au fost demonstrate ca sunt false si cum s-a demonstrat ca sunt mincinoase?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, nu, nu... au spus ca au fost demontate toate acuzatiile mincinoase, da? Ok, Care sunt acele acuzatii si cum au fost demonstrate ca sunt mincinoase? Ca asa e usor sa spui: aaa, pai s-a demonstrat ca acuzatiile sunt mincinoase, dar sa nu ne spui cum s-a demnonstrat, capisci? ;)

Deci: Care sunt acele acuzatii si cum au fost demonstrate ca sunt false si cum s-a demonstrat ca sunt mincinoase?

 

.........ti-am dat exemplul cu acuzatia falsa adusa asupra EGW.......cum ca ea ar fi fixat vreo

data finala.......e vorba de fapt de Miller.......care nu a inteles pe deplin profetiile din Daniel si Apocalipsa.....

.........nu e cazul sa reiau toate acuzatiile........daca ai vreuna mai ,, tare ,, pune-o pe ,, tapet ,, sa vedem

daca are baze ,, solide ,,........ :doh:

 

http://ro.wikipedia.org/wiki/William_Miller

http://ro.wikipedia.org/wiki/Biserica_Adve...a_a_%C5%9Eaptea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.......de fapt trebuia sa spui.....sa revenim la minciuni.........erai mai credibil.......... :D

Ti-a placut si tie, huh? :think:

 

Lioliuk, fii cinstit: daca nu te-ar prinde adventistii, ai zice si tu cate ceva despre neregulile de acolo? Sa nu mai zic de tanti guru...... ai baga putin si despre ea? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ti-a placut si tie, huh? :think:

 

Lioliuk, fii cinstit: daca nu te-ar prinde adventistii, ai zice si tu cate ceva despre neregulile de acolo? Sa nu mai zic de tanti guru...... ai baga putin si despre ea? :lol2:

 

........pe mine nu ma intereseaza nici chiar parerea adventistilor........pe mine ma intereseaza parerea lui

D-zeu despre comportamentul si calitatea caracterului meu....... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
........pe mine nu ma intereseaza nici chiar parerea adventistilor........pe mine ma intereseaza parerea lui

D-zeu despre comportamentul si calitatea caracterului meu....... :think:

Mă, lioliuk, dragul nostru, nu mă interesează caracterul tău si nici comportamentul tău, pe care nu sunt eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mă, lioliuk, dragul nostru, nu mă interesează caracterul tău si nici comportamentul tău, pe care nu sunt eu
Editat de leo luke

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.......deocamdata ,,pomul,, se cunoaste dupa roade.......si astfel si cui ,,slujeste,,......

.......cat despre doctrina......o compar doar cu scriptura.......

.......p.s.......decat sa dea un raspuns la ultima intrebare miss enki s-a grabit sa

inchida topicul.....sau a fost la ,,solicitarea,, cuiva ?...... :doh:

A mea in niciun caz.........

 

Sa ....... revenim la descoperirea lu' guru coana mare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A mea in niciun caz.........

 

Sa ....... revenim la descoperirea lu' cel care a postat clipu

 

......,,ghiveciul,, prezentat nu-i apartine nicidecum......eventual celui

care l-a postat.......si care incurca rau de tot.......ritualurile din VT....cu

,,emanatii,, pe baza unor versete din NT scoase din context....... :)

Editat de Enki
Leo, scoate din citat filmuletul Youtube.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×