Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

Profetii False: Ellen G. White si alti guru

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

.......versetul spune clar ......s-au adunat sa-si ia ramas bun.....pt. ca Pavel trebuia sa plece

a 2 a zi.......

Uite cum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa Zexe, ca Lio mereu face salturi de astea acrobatice peste logica, gramatica si semantica. Mai stii cand il intrebam care e forma de pasiv a verbului "to leave behind" , "a lasa in urma"? Mi-a raspuns foarte senin: a pastra, a ramane. :spiteful: :cry: Gramatica si logica cred ca sufereau in chinuri. :bye:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mă, săracu' nu e de condamnat. Ai văzut şi tu ce implicaţii psihologice are spălaresa pe creier. Acu' fără niciun mişto. Aşa sunt toţi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lasa Zexe, ca Lio mereu face salturi de astea acrobatice peste logica, gramatica si semantica. Mai stii cand il intrebam care e forma de pasiv a verbului "to leave behind" , "a lasa in urma"? Mi-a raspuns foarte senin: a pastra, a ramane. :spiteful: :cry: Gramatica si logica cred ca sufereau in chinuri. :bye:

 

......poate nu vrei... sa-ti amintesti cum a-ti ,,nasolit-o,, cu ,,ramanerea,,.....oricum

,,interpretarile,, voastre sunt ,,subtiri,, de tot ......fata de CLARITATEA textului din

Matei 24.20...... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lio, vezi ca iarasi incerci sa fentezi logica. :cry: :bye: Sau te pomenesti ca logica si semantica nu trebuiesc folosite cand faci o traducere. :o:

si apoi, ce treaaba are cu noi Matei 24:20, ia uite cui se adreseaza:

24:16 Atunci cei din Iudeea să fugă

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lio, vezi ca iarasi incerci sa fentezi logica. :cry: :bye: Sau te pomenesti ca logica si semantica nu trebuiesc folosite cand faci o traducere. :o:

si apoi, ce treaaba are cu noi Matei 24:20, ia uite cui se adreseaza:

24:16 Atunci cei din Iudeea să fugă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar daca avea de gand sa lase porunca a 4-a la locul ei, fii tu sigur ca ar fi reluat-o in Noul Testament, la fel cum le-a reluat pe celelalte 9. :spiteful: Si nici nu ar fi zis ca sambata e o umbra, daca avea de gand sa lasa sambata ca zi de odihna. :cry: Lio, nu mai chinui logica si nici gramatica. Se vor razbuna intr-o zi pe tine. :bye:

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar daca avea de gand sa lasa porunca a 4-a la locul ei, fii tu sigur ca ar fi reluat-o in Noul Testament, la fel cum le-a reluat pe celelalte 9. :spiteful:

 

....pai tocmai ca apostolii au reluat-o.....ca doar scrie....de fapt mai bine zis pastrat-o.....ca nici vorba

sa le fi trecut prin cap s-o schimbe.....a facut-o insa cezarul romei dupa 300 de ani .....da

voi sunteti mai destepti decat toti istoricii si toate documentele istorice care confirma

ca schimbarea s-a facut mult mai tarziu...... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lio, ti-am spus sa nu mai chinui logica. Daca in NT spune ca apostolul cutare a facut nu stiu ce intr-o zi de sambata, NU INSEAMNA CA SE REIA SI SE CONFIRMA porunca a 4-a, si anume sa tii sambata zi de odihna. :spiteful:

Uite ce inseamna reluare si reconfirmare a unei porunci:

Porunca 1:

Matei 4:9 Atunci Iisus i-a zis: Piei, satano, căci scris este: "Domnului Dumnezeului tău să te

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×