Sari la conținut
Forum Roportal
DidaJames

Ce spune Biblia despre sexul in casnicie: placere sau procreere?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Foarte multe invataturi religioase afirma ca Dumnezeu ne-a dat relatiile sexuale doar pentru procreere. Ce spune Biblia si care ar putea fi punctul de vedere al Creatorului in aceasta privinta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ZEXEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!! :)

Ha ha.

Ce tare ai fost, Fitzroy.

Vorba ta, stai ca vine acum Zexelica cu Legea in mana. Iti explica fara pic de echivoc.

I'll take a wild guess: procreation only, pleasure forbidden.

 

Al dracu' Dumnezeu, dar tot el a facut ca sexul sa fie atat de placut.

Mare nenorocit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ha ha.

Ce tare ai fost, Fitzroy.

Vorba ta, stai ca vine acum Zexelica cu Legea in mana. Iti explica fara pic de echivoc.

I'll take a wild guess: procreation only, pleasure forbidden.

 

Al dracu' Dumnezeu, dar tot el a facut ca sexul sa fie atat de placut.

Mare nenorocit.

 

Zici ca e nenorocit, da esti dupa chipul si asemanarea Lui. Vrei sa te abtii de la stupiditati si sa comentezi, daca ai ceva concret de zis?

Daca nu, du-te si fa nani si viseaza la fete, da? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foarte multe invataturi religioase afirma ca Dumnezeu ne-a dat relatiile sexuale doar pentru procreere. Ce spune Biblia si care ar putea fi punctul de vedere al Creatorului in aceasta privinta?

 

EFESENI 5 : 33 "...fiecare din voi să-şi iubească nevasta ca pe sine.

 

1 PETRU 3 : 7 "Bărbaţilor, purtaţi-vă şi voi, la r

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zici ca e nenorocit, da esti dupa chipul si asemanarea Lui.

Retine asta, pentru ca inseamna ca si atunci cand esti prost, rau, pacatos, razbunator, inseamna ca esti facut la fel, dupa chipul si asemanarea lui, nu?

Spre deosebire de personajul pe care il lingusesti tu, eu nu sunt creatorul celor vazute si nevazute. Intelegi?

Vrei sa te abtii de la stupiditati si sa comentezi, daca ai ceva concret de zis?

Stupiditati sunt chiar astea:

Daca nu, du-te si fa nani si viseaza la fete, da? :)

Si am fost foarte concret.

Daca nu iti convine ce spun, nu inseamna ca nu sunt concret sau ca spun stupiditati.

 

Hai ca a venit Lupini, sa inceapa distractia.

 

post-96590-1195514617_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foarte multe invataturi religioase afirma ca Dumnezeu ne-a dat relatiile sexuale doar pentru procreere. Ce spune Biblia si care ar putea fi punctul de vedere al Creatorului in aceasta privinta?

 

Invataturile desprecare vorbesti nu au nimic de-a face cu Dumnezeu sau Biblia.Relatiile sexuale in cadrul casniciei sunt in primul rand pentru placere,satisfactie,bucurie.Din acestea este posibil sa mai apara si un nou cetatean. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nene, texte seci stiu si eu, merci. Vreau o parere, concluzie personala, daca se poate, da? Daca ai mai avea si niscai argumente, te pup.

Pana atunci, afla ca versete stiu si eu cu duiumul. Mai afla ca in Biblie mai apar si niste ghidusii tare nastrusnice despre subiectul meu. Ghici? :)

Daca ar fi fost sa primesc iubire in felul insinuat de tine prin versetele astea, ma sinucideam de mult. :)

 

Am

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Invataturile desprecare vorbesti nu au nimic de-a face cu Dumnezeu sau Biblia.Relatiile sexuale in cadrul casniciei sunt in primul rand pentru placere,satisfactie,bucurie.Din acestea este posibil sa mai apara si un nou cetatean. :D

 

 

De aceeasi parere sunt si eu, impotriva doctrinelor generale inoculate de mintile inguste. Ceva argumente?

Partea cu noul cetatean o las pentru altii, desi si asta e un subiect taaaaaaaaaaare controversat. See you! :D

 

Am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×