Sari la conținut
Forum Roportal
Nebuloasa

Cu ce va hraniti sufletul?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cata atentie acordam "hranei pentru suflet"? Si in ce consta aceasta, macar in linii mari, pentru fiecare dintre noi? Oare nu o neglijam, de multe ori, prinsi in agitatia cotidiana? Si cata importanta ar trebui, de fapt, sa ii acordam?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cata atentie acordam "hranei pentru suflet"? Si in ce consta aceasta, macar in linii mari, pentru fiecare dintre noi? Oare nu o neglijam, de multe ori, prinsi in agitatia cotidiana? Si cata importanta ar trebui, de fapt, sa ii acordam?

 

[/quote

 

din pacate il lasam la urma!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine insasi viata, toate experientele pe care ti le aduce sunt hrana pentru suflet. Fiecare primeste ceea ce are nevoie ca sa creasca si daca ai incercat vreodata sa vezi ansamblul vei vedea cat de minunat se imbina toate piesele jocului

Editat de samsara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce intelegi tu prin hrana sufletului...rugaciune,lectura,meditatie,creatie....???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde ce intelegi tu prin hrana sufletului...rugaciune,lectura,meditatie,creatie....???

Pai cred ca pe ea o intereseaza parerea noastra, cum vedem, intelegem noi 'hrana sufletului" :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde ce intelegi tu prin hrana sufletului...rugaciune,lectura,meditatie,creatie....???
Vreau exact ce a spus Samsara. :roll:
Pai cred ca pe ea o intereseaza parerea noastra, cum vedem, intelegem noi 'hrana sufletului" :jester:
ma hranesc cu zambetele celorlalti... e o delicatesa :o:
Foarte frumos. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram mic, mama se uita la mine si la varul meu cum mancam cu pofta si spunea ca ii creste inima numai cand ne vede ca mancam cu atata placere. Inainte credeam ca glumeste..acum inteleg..cea mai mare hrana a sufletului e bucuria si veselia celor din jur.

e hrana cu energie pozitiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand eram mic, mama se uita la mine si la varul meu cum mancam cu pofta si spunea ca ii creste inima numai cand ne vede ca mancam cu atata placere. Inainte credeam ca glumeste..acum inteleg..cea mai mare hrana a sufletului e bucuria si veselia celor din jur.e hrana cu energie pozitiva.

 

Ai perfecta dreptate! Asta e si parerea mea :roll:

 

din pacate il lasam la urma!

 

Mda...din pacate multi dintre noi il lasam la urma. Ne lasam inghititi de rutina zilnica...stres la servici...probleme financiare...etc si ne trezim intr-un tarziu ca nu mai stim cine suntem si ce simtim pt ca nu mai avem timp sa ne gandim la asa ceva... trist... :o:

Editat de m00nchild

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×