Sari la conținut
Forum Roportal
Marius-Doru

Test it: 9 kilograme in 10 zile

Postări Recomandate

Test it: 9 kilograme in 10 zile

 

Dieta de dezintoxicare cu sirop de artar, lamaie, piper cayenne (chili) si apa pare a da astfel de rezultate.

In cele 10-40 de zile de dezintoxicare nu ai voie sa consumi decat o licoare miraculoasa preparata din cateva lamai (4-5 pe zi), cateva lingurite de piper cayenne, 5-6 lingurite de sirop de artar si multa apa. Ideea de a nu consuma nimic solid pe o perioada mare de timp, nu este tocmai imbietoare. Cu toate acestea, am incercat... Am urmat dieta ca la carte timp de 2 zile si jumatate, incluzand aici si un ceai laxativ seara si un litru de apa cu sare baut dimineata pe stomacul gol. Din fericire, dezmatul s-a petrecut sambata si duminica, iar luni am refuzat sa mai incercam orice avea rol diuretic sau laxativ. Tot ce putem sa va spunem este ca toaleta a devenit cel mai bun prieten, pentru ca s-a demonstrat a fi camera din casa unde am petrecut cel mai mult timp. Luni am cedat, pentru ca persoanele din jur consumau mancaruri solide si parca discutau mai des despre mancare. Chiar si comenzile telefonice de alimente pareau a fi mai lungi si mai detaliate.

 

Avantajul acestei diete, cunoscute si sub denumirea de Master Cleanse, este ca vei slabi foarte foarte rapid. Mai mult, vei elimina elementele toxice care si-au facut culcus in trupul tau. Inclusiv celulele adipoase imbatranite si datatoare de probleme estetice se vor scurge cat ai spune... apa cu sare. Principalul dezavantaj este ca nu e vorba totusi de o cura de slabire. Kilogramele se vor intoarce inapoi in scurt timp, celulele adipoase pierdute vor fi inlocuite

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeule! De ce promovati astfel de diete stupide, nu pot sa inteleg... In cel mai fericit caz te alegi doar un ulcer de la toate lamaile alea plus piperul care e si el iritant pentru stomac! Din moment ce nici macar nu ai tinut dieta pana la capat nu e cam necinstit sa o ridici in slavi?

Avantaj: ca vei slabi foarte rapid?!? Care-i avantajul? Iti dai organismul peste cap si pui rapid cele 10 kg la loc, ca sa nu mai zic ca 10 zile fara mancare solida induc o mare slabiciune, trebuie sa stai in casa, culcat, ca te apuca lesinul pe strada daca esti nemancat de o saptamana. Iar detoxifierea nu se face cu sirop de artar si piper!!

Of!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu o dieta mai buna:

 

- dimineata: nimic

- amiaza: un pahar cu apa

- seara: ce ai mancat dimineata

 

Rezultate garantate :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Test it: 9 kilograme in 10 zile

....Dieta a fost mediatizata dupa ce Beyonce a reusit sa slabeasca 9 kilograme in numai 10 zile. ...

 

Nu stiu Doru,..mi se pare cam drastica...si foarte periculoasa pe deasupra.

Nu m-as risca..:D

 

 

Recomand: nimic dupa oraele 18.00 ... daca puteti :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu stiu o dieta mai buna:

 

- dimineata: nimic

- amiaza: un pahar cu apa

- seara: ce ai mancat dimineata

 

Rezultate garantate :blink:

 

o sa se gaseasca vreun disperat care sa ia in serios o astfel de "dieta"... :blink:

 

 

cine da jos mai mult e 3 kg intr-o luna sa nu se astepte la nimic bun!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D da, dorule, ai dat lovitura ! daca si Beyonce aia a slabit sigur e minunata ! mult succes !

ps. nu uita, cand ajungi la urgenta, sa-i povestesti medicului de garda minunata combinatie de lamaie , piper si ardei iute pe stomacul gol :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu stiu o dieta mai buna:

 

- dimineata: nimic

- amiaza: un pahar cu apa

- seara: ce ai mancat dimineata

 

Rezultate garantate :D

Cam asta e cea mai buna dieta :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu stiu o dieta mai buna:

 

- dimineata: nimic

- amiaza: un pahar cu apa

- seara: ce ai mancat dimineata

 

Rezultate garantate :o:

Si a doua zi te duci la beri, gratare si friptane...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dieta de dezintoxicare cu sirop de artar, lamaie, piper cayenne (chili) si apa ...

 

 

Se vinde bine in ROmania acest sirop??? specialitate de Canada!!!!

 

 

E ca si pacura indulcita in opinia mea ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×