Sari la conținut
Forum Roportal
AnMar

Omul fara caracter sau...cu?

Postări Recomandate

Considerati ca un om care isi urmareste propriile interese financiare sau de alta natura este fara caracter?De exemplu, in cazul in care nu-ti mai convine la un moment dat pretul stabilit initial(2 milioane) pe un produs intr-adevar vechi dar functionabil(un frigider Arctic).Pretul nu a fost negociat ci impus de o a treia persoana cu mult tupeu neimlpicata direct in vanzare.Aceasta persoana m-a considerat fara caracter. :o: :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In exemplul dat de tine consider ca aceasta persoana a dovedit ca are capul pe umeri si ca acesta nu este gol. :evil:

Nu as putea spune daca are caracter sau nu pentru ca "a avea caracter", din punctul meu de vedere, implica mai multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca a fost o afirmatie stupida din partea acelei persoane care e cam :evil:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca o persoana care isi urmareste propriile interese e fara caracter, iar in cazul de fata, nici de cum. Cum ai zis tu, e o afirmatie stupida, cuvinte pe care lumea le foloseste , asa,.. fara sa gandeasca sau fara sa stie ce insemna.

 

 

( Am gasit ceva frumos despre caracter, poate vreti sa cititi :

 

Circumstantele in mijlocul carora traiesti iti determina reputatia....adevarul in care crezi iti determina caracterul...

Reputatia este ceea ce se presupune ca esti; caracterul este ceea ce esti...

Reputatia este fotografia; caracterul este fata.......

Reputatia ii vine cuiva din afara; caracterul creste dinlauntru...

Reputatia este ceea ce ai cind vii intr-o noua comunitate; caracterul este ceea ce ai cind pleci...

Reputatia ta este facuta intr-un moment; caracterul se cladeste intr-o viata...

Reputatia iti este aflata intr-o ora; caracterul nu iese la iveala nici intr-un an...

Reputatia creste ca o ciuperca; caracterul dureaza ca eternitatea...

Reputatia te face bogat sau sarac; caracterul te face fericit sau nefericit...

Reputatia este ceea ce oamenii spun despre tine in fata mormintului tau; caracterul este ceea ce ingerii spun despre tine in fata tronului lui Dumnezeu.

- si. C. Maxwell

)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu siguranta exagerata afirmatia acelui om

atat timp cat iti urmaresti propriile interese fara a aduce prejudicii semnificative asupra celuilalt singurul lucru de care dai dovada e istetime si nicidecum lipsa de caracter :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la-a afectat doar in masura in care nu a putut sa ma insele pe mine.A cazut in propria groapa.De asta mi-a si spus prostia.Eu i-am facut casa aproape luna dupa ce au zugravit,le-am crescut copila,le-am scos apa din casa cand au fost inundati,totul fara nici o pretentie pentru ca sunt foarte importantipentru mine ca oameni(e sotul surorii mele) si el n-a gasit altceva de spus decat asta...de ar acum a trecut ca si povestea cu Pustnicul.Nu-mi trebuie mie raca in suflet,nu are loc! :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Considerati ca un om care isi urmareste propriile interese financiare sau de alta natura este fara caracter?De exemplu, in cazul in care nu-ti mai convine la un moment dat pretul stabilit initial(2 milioane) pe un produs intr-adevar vechi dar functionabil(un frigider Arctic).Pretul nu a fost negociat ci impus de o a treia persoana cu mult tupeu neimlpicata direct in vanzare.Aceasta persoana m-a considerat fara caracter. :huggles:  :huggles:

[snapbacca]42001[/snapbacca]

Nimeni nu te poate obliga sa cumperi ceva in felul asta. Nu sa pune problema...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×