Sari la conținut
Forum Roportal
neuron

Testele nationale inlocuite cu tezele unice

Postări Recomandate

nu stiti voi ce va asteapta cu astea...va bucurati voi acum da nu vati gandit de ce dati teze in loc de teste nationale??/ :shout: oameni buni cei ce dau acum teze cu subiect unic vor da treapta in clasa a 10-a :shout: pe bune ca mie mila de voi...Eu una cred ca era mai bine cu teste nationale :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu acum a 10-a...am vazut si eu ce stiu bobocii....vai de ai...parca din an in an vin din ce in ce mai putin pregatiti....mai ales cand e vorba de cultura generala...nu ce ti se indeasa pe gat doar doar vei trce capacitatea...mi se pare o prostie ceea ce sa facut acum....oare vor mai stii elrvii de-a 9 ceva din clasa a 5-6?de bine de rau tot mai recapitulai ceva la romana...ce e o operra epica...ceva acolo tot mai retineai....pana la urma...cat se va mai schimba?vom deveni prea confuzi....pacat de ei ca tot ei pierd!li se pare mai usor?...sa vedem la bac ce fac...sa zicem ca va fi mai usor....inta la licee bune...termina cu chiu cu vai si se mira profesorii si colegii d ece un elev de mate-info intensiv nu stie in calsa a 10-a sa faca -1+1....caz real...parca nivelul scade de la an la an...si acum ca nici testele nationale nu se mai dau...dar cine stie...au timp sa se razgndeasca...sa ne ameteasc...testele nationale cu subiect unic...un esec..parerea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Testele aste unice s-au facut doar din dorinta de a nu mai plati profesorii care corecteaza. Ce naiba?! Suntem in Romania, unde suntem obligati sa facem ceva acre ar trebui sa fie optional. Si din cauza asta elevii trebuie sa fie in dezavantaj :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e o prostie...mie nu mi se pare corect de loc...........adica pana acum un elev de cls. a8a dadea 6 teze pe an + testele nationale......acum elevii astia vor da decat tezele....mare scofala.........invata si ei o saptamana-2 inainte de teze si iau nota mare cand defapt ei sunt de mai putin..........si eu cred ca au introdus tezele cu sb unic pt. ca vreunul dintre fii/nepotii senatorilor sau deputatilor sau cine mai stie cui habar nu are si vrea sa scape usor..... o tampenie mai mare nu puteau inventa.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca modul de calculare a mediei ramane la fel ca pana acum- medie ponderala - si ramane... e ,,dificil" de spus ce parere am.

 

Calcul simplu: daca un elev ia nota, sa zicem, 3,80 va fi trecuta 4, evident. De mai are si nota 6 in oral - care nu inseamna o pregatire stralucita - avem surpriza sa constatam ca media este... 6. Tot rau. (Daca aveam 6 in oral, 6 la test - 6 media).

Bune erau examenele serioase pe care unii dintre noi le-au dat: admitere in treapta I de liceu, admitere in treapta a doua de liceu, admitere serioasa la facultate.

 

Asadar... sa ma abtin. Ca revolta nu-mi ajunge. Succes candidatilor. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e o prostie...mie nu mi se pare corect de loc...........adica pana acum un elev de cls. a8a dadea 6 teze pe an + testele nationale......acum elevii astia vor da decat tezele....mare scofala.........invata si ei o saptamana-2 inainte de teze si iau nota mare cand defapt ei sunt de mai putin..........si eu cred ca au introdus tezele cu sb unic pt. ca vreunul dintre fii/nepotii senatorilor sau deputatilor sau cine mai stie cui habar nu are si vrea sa scape usor..... o tampenie mai mare nu puteau inventa.......

Esti pe langa rau de tot. Tu nu intelegi ca tezele astea inseamna stres dubu? Acum notele mari se vor lua mult mai greu. Inainte, la examen se stia cam cum se da si elevii stiau la ce sa se astepte. Acum totul e incurcat. O mare magarie. :blink: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×