Sari la conținut
Forum Roportal
lilia_l

sarcina dupa intreruperea anticonceptionalelor...ajutor

Postări Recomandate

Va multumesc pentru sfaturi dar deja eram hotarata si am facut-o. Problema era nu doar ca sunt studenta, ci ca nu sunt cetatean roman inca(caci la ritmul la care se rezolva obtinerea cetateniei..........),deci automat imi pierdeam bursa,scoala,dreptul de sedere in tara etc

Nu am avut probleme medicale dupa avort, a fost ceva f putin invaziv si sper ca in continuare sa nu am probleme.

Multumesc oricum tuturor pentru sfaturi :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problema era nu doar ca sunt studenta, ci ca nu sunt cetatean roman inca(caci la ritmul la care se rezolva obtinerea cetateniei..........), deci automat imi pierdeam bursa,scoala,dreptul de sedere in tara etc

 

 

 

Asta in ce tara??? vrei sa spui ROmania???? nu-mi vine sa cred ca pe Pamint exista o tara unde nu primesti cetatenie ca ai nascut un copil!!!!!!! sau pierzi bursa si scoala !!!! pe cine ametesti aici cu povestea asta???? oare din ce tara esti si cu cine te-ai casatorit in ROmania sau in alta parte??? ca n-au sens cuvintele tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai fata scrie la locatie ca e din Iasi. Si mie mi se pare dubioasa povestea cu cetatenia, mai ales daca e in Romania.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fiu mai explicita pt: Olga Khan (nu-mi vine sa cred ca pe Pamint exista o tara unde nu primesti cetatenie ca ai nascut un copil!!!!!!! ) imi pare rau ca trebuie neaparat sa arunci cu pietre....

In primul rand n-am cu ce sa te ametesc,in al doilea rand sunt din Rep Moldova si obtinerea cetateniei de la depunerea dosarului dureaza cel putin 3 ani(ca asa se misca lucrurile si in Ro) chestia aceasta n-are legatura cu un copil dar ca sa intelegi situatia in care ma aflam

oricum n-are rost sa incep discutii pe alta dema asa ca iti multumesc ....desi...(ma asteptam sa se gaseasca si cineva care sa inceapa discutii altele decat la intrebarea pe care o pusesem)

si ca sa pun punct subiectului deschis v-as ruga sa nu mai adresati intrebari pe alta tema ca nu-si mai au rostul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, imi puteti oferi mai multe detalii despre avortul medicamentos? Se efectueaza si la noi in tara (eu n`am prea auzit)? Stiti cat costa in medie acest tratament? Cine ti`l recomanda? va rog, astept raspunsuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×