Sari la conținut
Forum Roportal
MiniME

Abdomenul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

desi ma duc si la aerobic si mai si alerg in parc cand am timp tot nu scap de colaceii de pe abdomen. in rest nu usnt grasa arat chiar foarte bine dar nu stiu cum sa fac sa scap de tesutul adipos de pe abdomen mai repede :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abdomene abdomene si iar abdomene, tot felul de abdomene si daca se poate zilnic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut burtica dupa nastere... chiar enervanta.. n-am facut nici un fel de gimnastica, am fost obsedata ca am cezariana si sa nu patesc ceva.. :)

Si am descoperit niste pastile naturiste, Normoponderol, cu care am scapat de burta. Complet. Nu fac nici un rau, actioneaza asupra tesutului adipos si detoxifiaza organismul. Sunt folosite in tratamentul obezitatii. Repet, le-am testat si au functionat surprinzator de bine, fara efecte adverse. Fiindca deja mergi la sala, eu zic ca ai putea sa le incerci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta suna foarte bine ce zici tu acolo Amarena. Si eu tot prin cezariana am nascut si uneori daca exagerez cu abdomenele imi simt operatia. De unde gasesti pastilele astea si cat costa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La farmacie se gasesc, costa 120-125 000 vechi .. asa e la noi, cel putin. Se iau cate trei, doza unica, 14 seri la rand, la aceeasi ora. (3 pastile pt sub 70kg si 4 pastile pt peste 70). Se fac maxim 3 cure a cate 14 zile pe an.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La farmacie se gasesc, costa 120-125 000 vechi .. asa e la noi, cel putin. Se iau cate trei, doza unica, 14 seri la rand, la aceeasi ora. (3 pastile pt sub 70kg si 4 pastile pt peste 70). Se fac maxim 3 cure a cate 14 zile pe an.

 

120-125 000 o singura pastila costa atat? Se iau cate 3-4 pastile deodata timp de 14 zile? Ca sa vad daca am inteles eu bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa stiu mai multe detalii despre medicamentul ala :flowers: am inceput sa fac si eu abdomene, dar mi-e frica (tot cezariana) sa nu exagerez :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau si eu sa stiu mai multe detalii despre medicamentul ala :flowers: am inceput sa fac si eu abdomene, dar mi-e frica (tot cezariana) sa nu exagerez :crazy:

Laura,nu mai fa abdomene,pentru ca risti sa faci rupturi musculare...in interior nu se vede,si poti sfarsi la spital.Din proprie experienta si din citite,asteapta pana implinesti un an de la operatie.Eu am 8 luni,si tot nu am curaj sa incerc...fac alte exercitii si ...,,sug burta",si vad ca are efect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sug si eu burta, dar oricum se vede ca am :flowers:

Am citit despre medicamentul ala, nu se recomanda pe perioada alaptarii. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sug si eu burta, dar oricum se vede ca am :flowers:

Am citit despre medicamentul ala, nu se recomanda pe perioada alaptarii. :D

 

Lasa ca esti bine...aratai foarte bine si la maternitate langa pom,nu aveai burtica impozanta,cum am mai vazut cazuri. :crazy:

 

Si eu,care ma gandeam sa-l probez...nu-i nimic,mai astept.Apropo,o alaptezi natural pe bebica mica?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×