Sari la conținut
Forum Roportal
s_s_s

O chestie ciudata ....

Postări Recomandate

Deci....intotdeauna incep cu deci ....azi ne-a vizitat un prieten foarte bun de al lui fratelmeo ...un calugar catolic ...au tot stat ei la povesti ...la un momentdat m-au chemat si pe mine cu ei in camera.... zicea ca e foarte nelinistit in aceasta casa.... simte puternice forte negative.....in fine ...am trecut peste asta ...mi-a zis ca o sa vina intr-o zi sa ma ia ,sa-mi arate niste chestii importante... si printre alte vorbe am ajuns la incinerare....si de acolo la a doua venire....ne-a zis ca nu o sa mor ...pt. ca o sa prind a doua venire ...si trupul meu se va transforma (in ce si cum ...habar nu am ...nu mi-a dat mai multe explicatii) ...dupa aia a trecut la cumnata mea ...a carui frate murise vara trecuta ...a intrebat-o cum il chema ....i-a zis numele ...si el i-a zis ca este in purgatoriu :suicide: ....ea a zis ...ca e foarte probabil...deoarece era o persoana buna ,dar nu credea in d-zeu ....replica lui a fost :nici tu nu crezi .... ea i-a dat dreptate :o: ...dupa aia a revenit iar la mine....mi-a zis ca eu nu numai ca nu cred ....dar am ceva foarte negativ in mine :crazy: .... se simte foarte agitat in prezenta mea....ii provoc teama :doh: .... ce sa inteleg din toate astea??? ..sarlatan nu este ...e prieten de familie de ani de zile.... oricum m-a nelinistit si pe mine prezenta lui ...mai ales un gest pe care l-a facut (nu o sa-l zic) .... deci...mi-e frica :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa cugeti bine, in preajma oamenilor care au cu adevarat calitati din astea te simti foarte bine, nu te nelinistesc si iti dau putere, incredere si siguranta. Oricum ... nu te speria, doar cerceteaza-te pe tine altfel decat o faceai pana acum ... ai incredere :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si inca o chestie ciudata la el ...in tinerete a semanat foarte mult cu mine ....la comportament....asculta aceeasi muzica pe care o ascult eu acuma....a facut aceeasi greseala la scoala pe care am facut-o si eu ....identic ...chiar si perioasa ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Calugar catolic, zici? :suicide:

Posibil sa fie o legatura subtila intre voi, avand in vedere circumstantele si asemanarile :crazy: Roaga-l sa mearga la parintele staret (sau cum s-o chema la ei capul manastirii) si sa-i povesteasca ce simte, si toate detaliile, ce este identic la voi .. Sfatul unei persoane mai experimentate va ajuta mai mult decat al nostru, tind sa cred :o:

 

Si acum, lasa-ma sa ghicesc: a binecuvantat inspre tine, camera ta, sau un obiect al tau, si s-a rugat Domnului sa isi ajute roaba, a pomenit de demoni? Nu raspunde, daca nu crezi ca e necesar :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Calugar catolic, zici? :suicide:

Posibil sa fie o legatura subtila intre voi, avand in vedere circumstantele si asemanarile :crazy: Roaga-l sa mearga la parintele staret (sau cum s-o chema la ei capul manastirii) si sa-i povesteasca ce simte, si toate detaliile, ce este identic la voi .. Sfatul unei persoane mai experimentate va ajuta mai mult decat al nostru, tind sa cred :o:

 

Si acum, lasa-ma sa ghicesc: a binecuvantat inspre tine, camera ta, sau un obiect al tau, si s-a rugat Domnului sa isi ajute roaba, a pomenit de demoni? Nu raspunde, daca nu crezi ca e necesar :doh:

nu a facut nimic din toate acestea....de demoni nu a pomenit nimic...zicea doar ca are treaba cu mine..si trebuie sa-mi arate ceva foarte important .....si mi-a mai zis ca viata mea este pe cale de a se schimba in bine ..sau in rau ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca e in bine e bine. Daca e in rau, suntem noi aici sa te aparam de orice o fi!

 

Du-te si vezi ce e asa de important. Cat de mult rau poate "ceva" sa faca? Si cat de mult bine? Daca omul asta va e prieten nu ti-ar arata ceva ce sa iti provoace rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca e in bine e bine. Daca e in rau, suntem noi aici sa te aparam de orice o fi!

 

Du-te si vezi ce e asa de important. Cat de mult rau poate "ceva" sa faca? Si cat de mult bine? Daca omul asta va e prieten nu ti-ar arata ceva ce sa iti provoace rau.

da....multumesc...esti foarte amabil, dar prefer sa fiu realista :suicide:

 

nici eu nu cred ca o sa-mi arate ceva care sa-mi faca rau ....dar mi-e frica....acuma m-a cuprins o frica si mai mare ...nu m-am mai simtit asa ...de cateva luni ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Biblie nu scrie nimic de o cale de mijloc, de un loc intermediar, aka purgatoriu. Stiu ca religia catolica impune credinta in purgatoriu, pentru ca astfel da sperante oamenilor intr-o mantuire posibila dupa moarte, ceea ce este fals. Dar Biblia nu zice nimic de asa ceva, doua cai exista, spre rai si spre iad. Inclin sa cred ca vorbea prostioare :suicide:

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In Biblie nu scrie nimic de o cale de mijloc, de un loc intermediar, aka purgatoriu. Stiu ca religia catolica impune credinta in purgatoriu, pentru ca astfel da sperante oamenilor intr-o mantuire posibila dupa moarte, ceea ce este fals. Dar Biblia nu zice nimic de asa ceva, doua cai exista, spre rai si spre iad. Inclin sa cred ca vorbea prostioare :suicide:

mai ...ceva sugestii ne da si biblia ...ca ar exista asa ceva.... pilda aia cu lazar si cu bogatull ...cand zice Ilie ca intre rai si iad exista o mare prapastie de care nu poate sa treaca nimeni ....atunci trebuie sa existe o cale de mijloc ....altfel de rost ar mai avea rugaciunile pt. morti ... si cum ai putea sa intrii in rai nepurificat ?? ...mai nu stiu ce prostioare vorbea ...dupa ce a studiat teologia 10 ani ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci....intotdeauna incep cu deci ....azi ne-a vizitat un prieten foarte bun de al lui fratelmeo ...un calugar catolic ...au tot stat ei la povesti ...la un momentdat m-au chemat si pe mine cu ei in camera.... zicea ca e foarte nelinistit in aceasta casa.... simte puternice forte negative.....in fine ...am trecut peste asta ...mi-a zis ca o sa vina intr-o zi sa ma ia ,sa-mi arate niste chestii importante... si printre alte vorbe am ajuns la incinerare....si de acolo la a doua venire....ne-a zis ca nu o sa mor ...pt. ca o sa prind a doua venire ...si trupul meu se va transforma (in ce si cum ...habar nu am ...nu mi-a dat mai multe explicatii) ...dupa aia a trecut la cumnata mea ...a carui frate murise vara trecuta ...a intrebat-o cum il chema ....i-a zis numele ...si el i-a zis ca este in purgatoriu :roll: ....ea a zis ...ca e foarte probabil...deoarece era o persoana buna ,dar nu credea in d-zeu ....replica lui a fost :nici tu nu crezi .... ea i-a dat dreptate :D ...dupa aia a revenit iar la mine....mi-a zis ca eu nu numai ca nu cred ....dar am ceva foarte negativ in mine :lol: .... se simte foarte agitat in prezenta mea....ii provoc teama :hi: .... ce sa inteleg din toate astea??? ..sarlatan nu este ...e prieten de familie de ani de zile.... oricum m-a nelinistit si pe mine prezenta lui ...mai ales un gest pe care l-a facut (nu o sa-l zic) .... deci...mi-e frica :D

 

 

 

ce gest a facut:D? nu e nevoie sa rasp daca nu vrei, dar e interesant. e ciudata si asemanarea dintre voi doi. poate fi doar o coincidenta, dar mai bine ar trebui sa stai de vorba cu el, sa-l intrebi daca a facut in tinerete anumite lucruri, sau sa-i dai idei false despre ce ai facut tu, si ai putea sa-l prinzi in capcana in caz ca minte. ;) dar cel mai bine este sa stai de vorba cu el>> intre 4 ochi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×