Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Alimentele cu cele mai multe toxine, care trebuie evitate la consum, sunt margarina vegetala,guma de mestecat, uleiul de mustar, mezelurile, bauturile racoritoare si dulceturile.

 

Boala mileniului III

Potrivit rapoartelor organizatiilor internationale, mortalitatea in randul populatiei globului, cauzata de consumul alimentelor imbogatite cu substante artificiale, se afla pe locul al treilea, dupa consumul de droguri si medicamente si dupa accidentele de circulatie.... continuare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mezelurile, chipsurile, mancarea tip "fast food", carnea rosie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o paine "neagra" pe care am lasat-o prea mult...a mucegait.Dar nu asta e neobisnuit,neobisnuit...ANORMAL as spune,e ca painea s-a colorat!

Acum este portocaliu aprins,ca portocala...doar ca cu o nuanta mai artificiala,cam ca un zid varuit in portocaliu.

E socant...CE NAIBA BAGA IN PAINE?! -chiar e atat de important profitu'? -sau avem nevoie sa fim drogati...sa nu ridice careva capu'?

Un lucru sunt convins: ceva artificial a fost bagat in paine...ceva nesanatos in mod sigur...

Editat de Arcangelo
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si nu prea ai cum sa eviti mancarurile astea nesanatoase...gen mezelurile...sau guma de mestecat (adica...eu tot mai folosesc din cand in cand)!

Si pana la urma...totul este toxic in ziua de azi!Cred ca in curand se va ajunge ca speranta de viata sa fie 40-50 de ani!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alimentele cu cele mai multe toxine, care trebuie evitate la consum, sunt margarina vegetala,guma de mestecat, uleiul de mustar, mezelurile, bauturile racoritoare si dulceturile.

 

si uleiu de floarea soarelui e la fel de chimic. eu am renuntat demult la orice fel de ulei in alimentatie. de mezeluri, in special cele afumate, nici n-are rost sa mai discutam.

 

mie-mi place coca cola ca-i diuretic, da dupa 1 litru deja ficatu a facut putina galagie.

 

eu zic ca tre sa fie omu sadomasochist sa manance mizeriile de prin supermarketuri.

 

 

la fel de chimice sunt si iaurturile cu asa zisele....fructe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o paine "neagra" pe care am lasat-o prea mult...a mucegait.

 

 

Ia orice paine neagra din comert, si bag-o in apa cateva minute. Vei observa ca apa se va face neagra si painea va fi alba. Asa zisa paine neagra este de fapt doar paine alba cu colorant. Daca doresti intr-adevar paine neagra trebuie sa o faci singur la tine acasa .

Editat de Aseneth
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si uleiu de floarea soarelui e la fel de chimic. eu am renuntat demult la orice fel de ulei in alimentatie.

Noi folosim ulei de masline, mai ales la salate, dar in cantitati evident moderate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi folosim ulei de masline, mai ales la salate, dar in cantitati evident moderate.

Incearca si uleiul de palmier. E foarte bun si sanatos.

 

Incercati sa accesati Studiul China , cel mai complet studiu asupra nutritiei. Te ingrozesti.

Editat de humea
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×