Sari la conținut
Forum Roportal
Corydalis

Mancaruri traditionale de Paste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum mai e putin pana cand o sa vina Pastele am deschis acest topic in care sa schimbam retete traditionale specifice acestei mari sarbatori .

Aici puteti posta retete din Romania sau din tarile in care va aflati dar si tradiitii locale de Paste

 

Incep ,eu dar fiind baiat nu stiu :lol2: decat sa roseesc oua (dar stiu sa fac si cu model )

 

 

 

Daca mai e vreun topic legat de aceasta sarbatoare :focus: (insa eu am cautat si nu am gasit)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici in Austria din cate am observat eu ouale si iepurasii de ciocolata au impanzit magazinele.Eu una mi-am cumparat deja oua gata fierte si vopsite,ca se poarta aici..iepurasii troneaza pe masa si cam asta e Pastele in stilul meu.Oricum nu imi place sa imi pierd timpul gatind,e mai usor sa comand ceva acasa sau sa ma sui in masina si sa ma duc la restaurant..gatesc ei si pentru mine :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca vine pastele ce va place cel mai mult sa mnacati din mancarurile traditionale de paste. Mie nu imi place decat cozonacul si ar mai fi sarmalele dar nu stiu sigur dc sunt o mancare traditionala de paste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×