Sari la conținut
Forum Roportal
crystyann

catastrofe la volan...

Postări Recomandate

Ma plimbam azi prin frumosul trafic din oras si incercam sa imi feresc frumusetea de masina de incercarile diferitelor conducatoare auto de a se urca pe ea (pe masina :pee )...si ma trazni in moalelel capului idea de a posta un nou topic...credeti ca femeile conduc masinile mai prost ca barbatii???

eu sincer sa fiu inclin sa cred ca da.....dar astept sa vad reactii dure din partea feminina.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca misoginismul tau nu are limite 8) Sunt si reprezentanti ai sexului masculin care conduc in ultimul hal... dar sunt si reprezentante ale sexului frumos care ar putea servi ca exemplu tuturor! Movule, nu mai face discriminari 8)

Pacat ca respectiva soferita nu sa-a urcat pe masinuta ta... ar fi fost fain sa te vedem "casat"... (mov conservat in lichid de frana... a se consuma de preferinta pana nu mai lanseaza alt topic) 8)

Editat de Baby_Blue

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Statistic vorbind, femeile conduc mai bine ca barbatii. Cred ca depinde de noi sa le ajutam sa treaca peste temeri si sa nu ne incurce.

Ideea ca o femeie e dezastru la volan e preconceputa si dauneaza femeilor in primul rand - mi sa-ar parea si o prostie sa te sui la volan cu complexe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Statistic vorbind, femeile conduc mai bine ca barbatii.

[snapbacca]31173[/snapbacca]

 

8) Movule, mai zi ceva... :whacca: (ti sa-au inecat corabiile?) Hahaha! 8) 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ideea ca o femeie e dezastru la volan e preconceputa si dauneaza femeilor in primul rand - mi sa-ar parea si o prostie sa te sui la volan cu complexe.

[snapbacca]31173[/snapbacca]

 

 

 

 

mi-a placut foarte mult mesajul tau la i g i u sa !!!

 

imi aduce aminte cind am invatat eu sa conduc.... trebuia sa practic condusul cu cineva care avea carnet de conducere de cel putin 5 ani, si credeam ca sotul meu ar fi cea mai buna persoana......mare greseala. Un frate de-al lui m-a ajutat si am luat carnetul din prima, dupa mai putin de 6 ore de practica. Preferam sa nu conduc cind sotul era cu mine din cauza comentariilor lui... care mai mult ma stresau. Intr-o buna zi cind el a insistat sa conduc.... si incepuse sa faca comentarii pur si simplu am oprit pe marginea drumului si i-am spus daca nu-i convine cum conduc sa se dea jos din masina, cit timp eu conduc nu vreau sa aud nimic din gura lui, si se pare ca a mers foarte bine ca de atunci nu a mai spus un cuvint, ba chiar prefera ca eu sa conduc mereu peste tot chiar in orasele mari, la drum lung, oriunde.... deci daca el se simte bine cind eu conduc inseamna ca se simte in siguranta.... cit despre celelalte femei, aici unde locuiesc pot spune ca conduc destul de bine, nu toate, dar marea majoritate.... pina si cele de 75 de ani....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun o povestioara.

In urma cu ceva timp (circa o luna) era sa mor datorita unei soferite...

Eram la o trecere de pietoni, masini parcate de o parte si de alta.. (tipic romanesc)

In fine, ma asigur, vad ca nu vine nici o masina si dau sa traversez strada, pasind pasind pe zebra.

Brusc simt "o br

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa va spun o povestioara.

In urma cu ceva timp (circa o luna) era sa mor datorita unei soferite...

Eram la o trecere de pietoni, masini parcate de o parte si de alta.. (tipic romanesc)

In fine, ma asigur, vad ca nu vine nici o masina si dau sa traversez strada, pasind pasind pe zebra.

Brusc simt "o br

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi era sa dea o masina peste mine pe trecerea de pietoni... intamplator sau nu, la volan era o femeie... nu vazuse semnul... :roll: :) ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cineva care crede ca femeile conduc prost, va tinde sa tina mine incidentele in care sunt implicate femei, si sa fie indulgent fata de barbati (si invers, dupa caz). Deci problema e cat se poate de simpla: depinde ce vrei sa vezi si sa crezi.

 

Probabil ca statisticile invocate de la i g i u sa sunt adevarate pentru un esantion anume, dar iar sunt de parere ca situatia e mult prea complexa pentru o generalizare: depinde de oras, tara, tipul de masina, tipul de drum, etc, etc...

 

Eu de exemplu am vazut o groaza de fete/femei in masini noi mergand in zig-zag pe strazile capitalei, si probabil ca tot atat de multi baieti/barbati care conduceau ca niste ciubote. Dar dupa ce credeti ca m-am uitat mai lung? ::roll::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×