Sari la conținut
Forum Roportal
Yana

Metastaze hepatice

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

 

Am si eu o problema, de fapt mama mea are o problema.

De vreo 3 ani i-au aparut niste pete pe ficat si a fost diagnosticata cu metastaze hepatice. Concomitent cu aceste pete pe ficat a inceput sa aibe diaree incat a ajuns sa se deranjeze la stomac din orice si sa nu mai manance decat morcovi fierti si orez. A slabit ingrozitor.

Un medic (dupa multe alte vizite la diversi medici) i-a spus ca are colon iritabil dar problema este ca tratamentul pe care i l-a dat nu o ajuta.

De cateva luni incoace daca reuseste cat de cat sa treaca o zi sau 2 fara diaree in momentul in care mananca are dureri de stomac foarte mari si nu-i trec pana nu varsa.

 

Daca s-a mai intalnit cineva cu o astfel de situatie sau daca are cineva vreun sfat, va rog sa ne ajutati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

din cate am ionteles mama ta prezinta multiple metastaze hepatice iar in momentul in care mananca asre dureride stomac.Acest lucru indica posibilitatea existentei unui cancer de stomac in stadiul IV.Deobicei aceste simptome pe acre le are mama ta sunt prezente la aproape toti pacienti cu cancer gastric metastatic.Dar problema vine in felul acesta:mama ta a fost vreodata diagbosticata cu vreun cancer?in legatura cu produsele naturiste sar putea sa ajute cat de cat la ameliorarea simptomelor dar in nici un caz nu ar putea sa o vindece de cancer.Te rog sami trimiti date mai complete in legatutra cu mama ta pentru a putea sati raaspund mai adecvat.Daca vrei ma poti contacta p adreasa mea d mail.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna,

 

Am si eu o problema, de fapt mama mea are o problema.

De vreo 3 ani i-au aparut niste pete pe ficat si a fost diagnosticata cu metastaze hepatice. Concomitent cu aceste pete pe ficat a inceput sa aibe diaree incat a ajuns sa se deranjeze la stomac din orice si sa nu mai manance decat morcovi fierti si orez. A slabit ingrozitor.

Un medic (dupa multe alte vizite la diversi medici) i-a spus ca are colon iritabil dar problema este ca tratamentul pe care i l-a dat nu o ajuta.

De cateva luni incoace daca reuseste cat de cat sa treaca o zi sau 2 fara diaree in momentul in care mananca are dureri de stomac foarte mari si nu-i trec pana nu varsa.

 

Daca s-a mai intalnit cineva cu o astfel de situatie sau daca are cineva vreun sfat, va rog sa ne ajutati.

Salut ce s-a mai intamplat cu mama ta? uite si tatal meu a avut probleme cu diareea si sincera sa fiu cei din spital nu ii mai dadeau voie sa bea lichide in afara de ceai de menta si nici supa nu-i dadeau voie....i se acrise de atata orez, ceai de menta si aproape nu manca mai nimic imagineaza-ti ca slabise din cauza doctorului lipsit de specialitate...doamne ce chin un chin de vreo 3 saptamani, apoi i-a trecut prin cap medicului sa-l dca pe tata la spitalul de boli infectioase sa vada nu cumva e de la vreo infectie...si nu era de la infectie...era de la ceea ce stiam deja ca are cancer la vezica si tumori pe intestine avea toata burta plina de cancer....eu stiam ca are doar cancer de vezica.....si spre uimirea mea doctorita de acolo i-a spus tatalui ca e nevoie sa bea lichide si anume apa plata si mai ales supe dar doar zeama neapart ca vb aia prin diaree pierzi lichide, te deshidratezi si usor usor si-a revenit cu culoarea tenului dar nu cu diareea in schimb ne-a sfatuit sa-l ducem de urgenta la doctor ca trebuie operat neaparat chiar daca are diaree ca sa il mai scapam un pic si asa am facut ....dupa o perioada de la operatie nu mai avea diaree.Deci cauza poutea sa fie si de la vre-un virus. Nu stiu asta sa ne spui tu ce-a fost.

Editat de tisa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×