Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

Evul Mediu High Tech

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este imposibil sa nu observam similitudinile dintre Evul Mediu si noua lume care incepe sa se ridice.

 

Indivizii erau iresponsabili si ignoranti - pastoriti fiind de biserica. Acum sunt pastoriti de guverne si corporatii. Ignorantza apare din devierea telurilor si placerilor prin media si televizor.

 

Cruciadele, inchizitia vs. terorismul si stoparea miscarilor antiglobalizare...

 

Tehnologia si securitatea in slujba controlului individului.

 

Daca in evul mediu mai erau locuri in care te puteai refugia acum totul este intabulat, codificat, analizat, inmatriculat.

 

 

Putem intra intr-un ev-mediu High Tech in care SecondReality.com si WorldsofWarcraft.com (on-line gameing in general) vor fi "drogurile mintii " ?

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Sistemul pare ca ne curma orice urma de speranta, expun totul in asta stantza parc-ar fi ultima... si nu in suflet - direct in ceafa. Eminescu ma priveste parca la fiecare leafa... nu pot sa dau nici la catiste chiar dac'-ajung teafar...

Corbii tzarii-mi vor ochii ~ imi musca sistemul nervos. Martiri se cred popii - sunt ca niste copii.

Imi joaca viitorul pe degete, fara sa-mi precede. Iar daca-i cineva acolo sus - implor pace, dar il suspectez chiar si pe dumnezeul care tace. Vorbeste doar agentul guvernamental si totusi fac totul regulamentar... doctrinele imi umbla prin mental, i-au tratamentul penal la care-i supus corpul.

Stiu despre armele de foc ce vor sa-si atinga scopul - stiu despre cele zece mai urate crime si sper sa nu prind topul...

Dar prind stopul mereu in acelasi loc cu-aceeasi masina-n paralel - aceeasi ochi ce spera sa stie ca nu a fost tot el - aceeasi mana crispata pe volan gata sa plece sa dea raportul... Orice as vrea - ca de ziua lor, sa le schimb in coliva tortul. :ermm:

 

Refren : Ce-ai studiat in carti _ nu-i adevarat !!! Gravitatia, timpul si spatiul - e _ nu-i egal cu _ mc patrat ! Mint populatia... ca de mii de ani incoace, conspiratii secrete manipuleaza omenirea fara regrete.

 

Coincidente le pun in relatie, creez ipoteze. Coincidente prea multe, ajung sa ma ingrijoreze... baietii mei ajung sa fumeze prea mult ca sa se elibereze... Tre`sa se deconecteze de la real - sa conecteze concepte comparative cu experimentul Philadelphia si triunghiul Bermudelor - acelasi procedeu de manipulare a undelor _ campului magnetic creat artificial...

Chiar ma cred fraier !? Texte antice descriu orase vazute din aer. Dar de vechile civilizatii pierdute - fiinte vizitatoare necunoscute... ascund adevarul - prefera sa nu discute. Dar documente care demonstreaza ca existenta extraterestra exista _ si orice-ndoctrinat persista sa ne duca la Vatican - insista... sustin ca " secretele " sunt adevaruri expuse de religie. Ce blasfemie ! Sunt date pe hartie si se stie - sunt guvernele care contribuie...sunt in relatie. E o conspiratie de a minti si manipula o-ntreaga natie. Vor o noua forma de organizare - un control mai MARE. S-a inventat internetul pentru monitorizare. Se-ntampla multe lucruri bizare sau mi se pare !? Imi permit si-o intrebare : care-i originea virusului HIV oare !? Imi permit si un raspuns : laboratoare secrete de cercetare. In Africa folosesc sectoare _ ca teren de testare.

Te-nvata ca banii-s puterea - dati-i in conturi bancare ! :friends: Nu banca ne cuprinde pe toti - razi daca poti !

 

Refren : Ce-ai studiat in carti _ nu-i adevarat !!! Gravitatia, timpul si spatiul - e _ nu-i egal cu _ mc patrat ! Mint populatia... ca de mii de ani incoace, conspiratii secrete manipuleaza omenirea fara regrete.

 

Am fost descoperiti de SETI, supraveghiati de SRI, asasinati de CIA, resuscitati ca MC. Si nu e nicio diferenta intre secunde si milenii, caci intr-o simpla secunda c'-o unda sonica pot fi anihilati _ toti pamantenii...

Dar luminele de pe cer nu-s astri, iar conducatorii-s lasi si _ nu pot recunoaste ca nu au control asupra destinelor noastre... caci ceilalti controleaza tot ce gandim si tot - ceilalti controleaza tot ce avem si tot ce ne dorim si tot - ceilalti controleaza toata informatia - ceilalti iti controleaza imaginatia... printr-un implant informational asigura dominatia, controlandu-ne constelatia... Cum poti sa-ti mai alegi soarta !? In nefasta perioada din 89' - un ozn gigantic la granita cu Bulgaria. Explica asta ! :focus:

Rasa noastra evolueaza suspect de incet - monitorizati pe internet prin ip de sateliti _ si-ti observa modul de drive si _ carti de credit - iti atribuie un cod numeric. Eu vreau sa-i impiedic, de aceea predic pentru cel ce vrea sa aiba lumina-n intuneric...

Nu-ti seta microcipul dupa doctrinele lor - ramai puternic !!! " :o:

 

2001 - Ctc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×