Sari la conținut
Forum Roportal
Mamaitza

Fetele/femeile si moda

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si da , hainele se cumpara pentru a te imbraca si ... apoi dezbraca :P

:P si pentru a fi pipaite, conf unor gaste galagioase pline de venin si invidie :bataita:

si chioare pe deasupra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa treaca....... :o:

nu toti pot aprecia finetea unei tesaturi, calitatea materialului, armonia imbinarii diverselor piese, stilul 8)

:P :bataita: :P

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mine! Dar ce s-au incins spiritele de la un subiect nevinovat! Hai, ca nu se mai poarta bulgii aia cu talia care iti lasa fundul gol. Si asa scapam de oroarea de a vedea, in general, funduri urateeeeee...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fetele unei vecine de-a mea au un par absolut superb.

Merita parul asta sa arate ca o matura, plat, lins si la fel ca la toate celelalte? Si iata si parul ambelor surori:

Dar, ce tragedie, parul asta nu se poarta si ele sunt disperate din cauza asta. Dar cum sa nu fie fetele nefericite cand vedem in toate revistele mondene sau de profil din RO, cum parul aranjat ca al lor e hulit si trecut la capitolul "ASA NU".

 

Intr-adevar, au un par frumos. Ar fi pacat sa si-l indrepte.

 

Din pacate, desi apreciez optimismul tau, e jale in ceea ce priveste stilul in tara asta. Mi se face sila. Pur si simplu. Mai avem putin si o vedem pe mamaia purtand blugi cu talia joasa. Sau o femeie de 100 de kg. Aaaaa, apropo, chiar am vazut asa ceva la celebra Raluca Badulescu, parca asa o cheama, care plezneste la propriu de grasime, suncile se revarsa. Nu pot sa nu atasez, pentru exemplificare, poze cu tanti Raluca, una din doamnele care dicteaza moda in tara asta.

 

Gata, ajunge, ca deja i-am facut publicitate, dar nu asta mi-a fost intentia, am vrut numai sa va arat ce inseamna sa fii in tendinte si ridicola pana pa perfectiune in acelasi timp. Ba chiar sa fii formator de opinie si stil in moda.

 

Ce oroare :).

Eu nu le inteleg pe femeile astea. Cu ce le avantajeaza tinuta asta?

Noh, ai burta... esti cat o vaca... bun, inteleg (naspa), da' de ce pana mea trebuie sa arati la toata lumea?!

Vara trecuta am vazut femei gravide (in luna a 8-a sau a 9-a) umbland pe strada cu burta la vedere.

 

Alta ciudatenie: Foarte recent, pe la 9 seara, am vazut tipe in fuste scurte (deasupra genunchilor), dar, cu cizme si jachete stramte :jester:. Eu, cu o haina groasa de fas, fular peste barbie, caciula, manusi, etc., dardaiam de frig, si alea mergeau tantose pe strada :soc:. Cum or rezista?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce oroare :(.

Eu nu le inteleg pe femeile astea. Cu ce le avantajeaza tinuta asta?

Noh, ai burta... esti cat o vaca... bun, inteleg (naspa), da' de ce pana mea trebuie sa arati la toata lumea?!

Vara trecuta am vazut femei gravide (in luna a 8-a sau a 9-a) umbland pe strada cu burta la vedere.

 

Alta ciudatenie: Foarte recent, pe la 9 seara, am vazut tipe in fuste scurte (deasupra genunchilor), dar, cu cizme si jachete stramte :friends:. Eu, cu o haina groasa de fas, fular peste barbie, caciula, manusi, etc., dardaiam de frig, si alea mergeau tantose pe strada ;). Cum or rezista?

Chestia cu burta gravidelor la vedere e la moda. Vedetele se poazeaza goale. Nu inteleg nici asta, dar mai degraba inteleg mandria de a-ti arata pantecul in care creste o viata, e motiv de mandrie. Dar de ce ne-am arata suncile si celulita, nu prea inteleg. Bine ca acum sunt la moda tricourile lungi, Si cata cheltuiala, frate! Sa ne luam cativa ani topuri pana la buric si nadragi care dau sa cada de pe noi si de anul asta nu le mai putem purta....sau chiar de anul trecut s-a schimbat lungimea topurilor, zau ca habar nu am. Socata sunt si de culori, de moda lor. Furia mov e ceva tembel. Parerea mea. In afara de faptul ca se zice ca e culoarea femeilor usoare, tare vreau sa vad eu vinetiul care avantajeaza fizionomia cuiva. Sunt rare fetele pe care le prinde mov-ul. Dar si barbatii se imbraca in mov acum. Ciudat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×