Sari la conținut
Forum Roportal
exoriente

HOROSCOPUL - o maaaare prostie!

Postări Recomandate

Nu m-am uitat in link-urile pe care le-ai postat fiindca,mi-am dat seama din start ce contin...

Astrologia,nu este o prostie,din contra! Dar asta,ramine la latitudinea fiecaruia...

Animalele,este firesc sa aiba si ele zodii din moment ce se nasc sub niste semne astrale si este foarte important si intelept chiar, pentru un stapin de animalut sa cunoasca zodia acestuia ca sa-i cunoasca temperamentul,sa-l inteleaga si sa stie cum sa se comporte cu el! :dance3:

Eeeei...poveste lunga si interesanta si aici...

Eu,chiar le recomand celor ce au animalute sa consulte aceste zodiace ...ca nu vor regreta.

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu chiar vorbesti serios?

Daca tot n-ai citi articolele de mai sus, uite un fragment fain:

"Iată un fragment din horoscopul unui c

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca horoscopul este cea mai mare superstitie a omului contemporan. Ia uitati ce am gasit intr-un ziar: http://www.ziarullumina.ro/articole;512;0;...stiintific.html

http://www.ziarullumina.ro/articole;512;0;...ui-New-Age.html

 

 

Daca ai fi trecut, cum era frumos, inteligent si civilizat, pe la "Sa ne cunoastem", "Regulamentul forumului, etc.", sau cel putin pe pagina de start a www.roportal.ro, ai fi vazut ca acolo sectiunea "Horoscop european/horoscop chinezesc" este tratata cu seriozitate de catre un astrolog profesionist si exista suficienti doritori de cunoastere si aprofundare in domeniu. Prin urmare, daca tot te-ai inscris si de la primele doua mesaje ai si inceput sa faci reclama unor ziare de duzina, linkuri ce'or fi alea!, nu cred ca la 2 mesaje ai justificarea sa susti cu atata vehementa un punct de vedere de-al tau personal, sau imprumutat de la niste amatori! Asadar, la forumul "Astrologie", incearca sa discuti despre asta, nu despre "o maaaaare prostie". E punctul tau de vedere, poate pentru altii medicritatile scrise cu mult amatorism si lipsa de cunoastere acolo sunt niste tampenii! :wub: Cei care posteaza aici nu sunt de aceeasi parere, asa ca, incearca sa nu generalizezi sau chiar sa faci trimiteri necuviincioase fata de cei care scriu aici, sau au scris cu mult inaintea ta si in cunostinta de cauza. A face reclama unor asemenea ziare, linkuri de genul acela, nu e cea mai buna metoda de a da iama pe un Forum. Mai citeste, mai informeaza-te si treci pe la "Religie si spiritualitate" daca vrei sa iti susti un asemenea punct de vedere, care aici nu are...trecere! :roll: Asta nu inseamna nicidecum ca religia te impiedica sa fii interesat de horoscop, dimpotriva. Incearca sa intelegi tot! :crazy:

Ia si tu DEX-ul limbii romane si incearca sa intelegi definitia "superstitiei". Cu asta am terminat! :yes:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acuma m-am prins şi eu de ce poate Ydeea a fost at

Editat de Hortulanus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Off:Agresiva, eu? Apai' hortulanus , nu mai trage concluzii pripite, eu ma cam...distrez! Nu neaparat pe topicurile care prezinta interes, dar la "Bla bla"categoric, cam pentru distractie a fost deschis (topicul).

On: e un ziar tampit, care scrie tampenii si unii le mai si posteaza aici. :jester:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa spun sincer inainte nici yo nu credeam in horoscop .. acum cateva zile nu aveam ce face si am citit unul pe net .. prima data am citit la mine .. parca sa gandit la mine cel care la scris .. dupa aia mam uitat la o fata , la fel rezultatul iar dupa cateva ore mam dus la un prieten si iam dat sa citeasca..a tras singur concluziile..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti fanii astrologiei si zodiacului: http://www.physorg.com/news94231684.html

 

Love not in the stars

Lonely hearts who turn to horoscopes to find their perfect partner are wasting their time, according to the largest test of astrology ever carried out.

 

Dr David Voas from The University of Manchester said that zodiac 'love signs' have no impact on our chances of marrying — and staying married.

 

The Senior Research Fellow at the University's Centre for Census and Survey Research analysed the birthdays of all 20 million husbands and wives in England and Wales.

 

The investigation — using 2001 census data — failed to reveal any evidence of attraction between star signs.

 

He said: "If the more than twenty million married people in England and Wales are any guide, there's no special compatibility between people of particular signs.

 

"If there is even the smallest tendency for Virgos to fancy Capricorns, or for Libras to like Leos, then we should see it in the marriage statistics.

 

"When you have a population of ten million couples, then even if only one pair in a thousand is influenced by the stars, you'd have ten thousand more couples than expected with certain combinations of signs.

 

"There's no such evidence, though: the numbers are just what we'd predict on the basis of chance."

 

He added. "Astrologers are likely to argue that full birth charts are needed to predict personality accurately.

 

"But what ordinary people talk about is sun signs; if those are useless when it comes to sizing up a mate, then that knocks a big hole in everyday belief.

 

"In any case, the basic sun signs are important even in professional charts. If they had any influence at all, however small, the giant magnifying glass of this huge sample would detect it. There's nothing there."

 

"The public appetite for horoscopes makes media astrologers wealthy.

 

"These results won't put them out of business. When it comes to love, people will try anything."

 

V-ati luat teapa, oameni buni :focus::) :lol2:

Editat de S.F.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×