Sari la conținut
Forum Roportal
nycole

d-zeu sau satana?

Postări Recomandate

am avut multe dialoguri cu el ...rugaciuni cae veneau din inima.....dar m-a saturat de la o vreme sa tot vorbesc singura...

 

mai incearca si fa pace cu tine esti parte din el o data o sa il auzi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai incearca si fa pace cu tine esti parte din el o data o sa il auzi

am auzit asta deja ...de sute de ori ... nu simt ca as fi in razboi cu mine ...

nu l-am auzit niciodata ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde stii ca faci un bine ???

Poate azi salvezi un om care in urmatorii ani va deveni un criminal in serie care va ucide zeci de oameni nevinovati ...Unde e binele ??

Daca-l lasai sa moara nu se mai intampla nimic ...

Cum si la ce ne raportam ????

De unde stii ca faci un bine ? :P Din raporatrea la valorile morale ! Pai asta trebuie sa te intrebi si tu , apopos de maxima "Cunoaste-te pe tine insuti" .....daca tu nu ai mai fi iubit si ajutat pentru ca s-ar putea ca peste cativa ani sa devii un criminal in serie ? :P La asta te-ai gandit ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde stii ca faci un bine ? :- Din raporatrea la valorile morale ! Pai asta trebuie sa te intrebi si tu , apopos de maxima "Cunoaste-te pe tine insuti" .....daca tu nu ai mai fi iubit si ajutat pentru ca s-ar putea ca peste cativa ani sa devii un criminal in serie ? :giggle: La asta te-ai gandit ?

 

 

din lipsa iubirii devii criminal? nu neaparat sint unii care fac asta din prea multa iubire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am auzit asta deja ...de sute de ori ... nu simt ca as fi in razboi cu mine ...

nu l-am auzit niciodata ...

 

ok...dar sa stii ca nu tropaie ... :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am avut multe dialoguri cu el ...rugaciuni cae veneau din inima.....dar m-a saturat de la o vreme sa tot vorbesc singura...

cind ai sa inveti sa si asculti ..vei intelege mai multe.... dincolo de imaginatie.....fi smerita si sincera si apoi vei simti ..... :-

multa iubire

 

din lipsa iubirii devii criminal? nu neaparat sint unii care fac asta din prea multa iubire.

da din lipasa iubirii devii criminal....mai ales prin faptul ca o interpretezi "rational" si o si mai si legi de cee crezi tu ca e..... raul isi joaca bine cartea..... :giggle:

multa iubire

 

Pana la urma cine e D-zeu si cine e Satan???

Am mai pus intrebarea asta...La ce ne raportam ??

Mai lasati iubirea asta ....Ma sufoc.Detasarea activa fara implicatii negative ...cam asta e.Sa faci bine din pricipiu fara sa astepti NIMIC in schimb.

De unde stii ca faci un bine ???

Poate azi salvezi un om care in urmatorii ani va deveni un criminal in serie care va ucide zeci de oameni nevinovati ...Unde e binele ??

Daca-l lasai sa moara nu se mai intampla nimic ...

Cum si la ce ne raportam ????

Cum e iubirea asta ?? Nu e putina demagogie ??E o litanie ???MUUUULLLTAA IUBIRREEEE.

Multa intelepciune ....

SAMAN

la tine totul e poate... cind poate se transforma in a simti iubirea atunci mai vorbim...acum e doar "ratiune" ...e usor sa arunci cu pietre in ce nu stii....dar nu te teme va veni si vremea cind vei intelege :resent:

multa iubitre

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

totusi intrebarea topicului este "dumnezeu sau satana?"... poi cum adika sa il aleg pe satana..nu are logika :roll: ... aaa.. si in legatura cu vorbirea cu dumnezeu...doar nu se apuca acum sa vorbesca...el este doar un duh,nu are un corp propriu,chiar daca si-l poate crea momentan nu il are...cum va asteptati voi sa il puteti auzi? ascultati-va inima si il veti auzi acolo...el vorbeste prin noi insine si daca stiam sa ascultam bine il vom auzi... el vine tot timpul cand este chemat,el ne ajuta,el ne sprijina atunci cand credem ca nu mai avem niki un scop in viatza el ne indruma...cum pot crede unii ca nu exista cand el a facut atatea pt ei? el l-a trimis pe fiul sau pe pamant ca sa moara pt noi...pt ca noi sa traim... va dati seama..e ca si cum te-ai uita undeva jos unde iti e supus la chinuri groaznice fiul...ganditi-va putin cat de dureros poate fi,eu cred ca nikiunul dintre noi nu ar fi dispus sa isi lase fiul sa moara pt altcineva,tocmai de aceea sn dumnezeu...este diferit de noi dar totusi atat de apropiat de trasaturile noastre...in fine...nu ma ami lungesc ca iarasi devine off topic ...dar oricum ar fi bine sa va mai ganditit la tot ce a facut el pt noi...pt noi...si noi cu ce il rasplatim? niki macar cu o vorba buna...nu toti il rasplatim asa,dar trebuie sa recunoastem ca majoritatea niki nu cred in el dar mai sa-l si rasplateasca...in fine...

multe iubire si tie the listener :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×